Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ważny komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

W okresie od 12 do 14 września 2022 r. na terenie województwa lubelskiego planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Szczepionka będzie zrzucana z samolotów na kompleksy leśne, pola, łąki z pominięciem terenów zabudowanych. Dawkę szczepionki stanowi blister z płynem, zatopiony w przynęcie o intensywnym zapachu, wielkości około 3 cm. Nie wolno dotykać szczepionki!

Jeśli szczepionka dostanie się do ust, oczu, nosa, lub skaleczenia skóry należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Ręce lub inne nie zakryte części ciała, które miały kontakt ze szczepionką, należy natychmiast dokładnie umyć wodą z mydłem. Każdy kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić lekarzowi weterynarii.

Przez dwa tygodnie po wyłożeniu szczepionki nie należy puszczać wolno psów i kotów, aby nie dostały się do miejsc, gdzie wyłożono szczepionkę. Termin akcji może ulec zmianie z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych lub w związku z pandemią COVID-19, informacje będą na bieżąco aktualizowane na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Lublinie, www.wiw.lublin.pl.

(fot. pixabay.com)

8 komentarzy

  1. Dyrdymałkiewicz nijaki

    Z lisami jest inaczej jak ze szepieniem ludzi… kto tam by jakieś referenda przeprowadzał, pytał o zgodę, reklamował w telewizji…
    Macie być zaszczepione i basta !

  2. Kiedy szczepienie pisowców?

  3. Powinno się zmniejszyć ich ilość, a nie szczepić, chyba każdy widzi ile ich chodzi po mieście wieczorami, nawet w centrum miasta podchodzą blisko ludzi!

    • I co zjedli cie. Zmniejszyć to trzeba populacje ludzi bo ziemia nas nie wyżywi, tak się Karyny z Sebiksami mnożą dla 500+.

  4. A to juź nie były szczepione w tym roku ??