690 680 960

Sygnał od Czytelnika. „Motoryzacyjna dzicz” nie daje spać mieszkańcom

Czytelnik w przesłanym do nas mailu narzeka na nocne wyścigi na ul. Poniatowskiego, a ich uczestników nazywa „motoryzacyjną dziczą”. Ciągłe piłowanie silników, pisk opon, czy głośne wydechy – to główne bolączki mieszkańców Lublina, na terenie różnych dzielnic.

– Od momentu jak jest ciepło, codziennie, od godziny 23, jak tylko wyłączą się światła drogowe, słychać na Wieniawie do godziny 1-2 w nocy ciągłe piłowanie silników, pisk opon i głośne wydechy. Jest dosłownie głośniej niż w dzień, aż nie da się spać. Chciałem dodać zgłoszenie na policyjną mapę zagrożeń bezpieczeństwa, ale widzę, że już jest kilka w tym miejscu – relacjonuje Czytelnik.

Faktycznie, na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa widać zgłoszenia dotyczące problemu, który opisuje nasz Czytelnik i jest ich kilka w rejonie ul. Poniatowskiego i al. Smorawińskiego. Co więcej, zgłoszeń na mapie dotyczących nielegalnych rajdów samochodowych na ulicach Lublina jest znacznie więcej, m.in. na ul. Choiny, czy Jana Pawła II. Problem ten zgłaszany jest również na ulicach znajdujących się w centrum miasta, m.in. na ul. Narutowicza.

– Mam dziwne wrażenie, że cały Czechów i Choiny to w nocy jedna wielka motoryzacyjna dzicz – mieszkają tutaj tysiące ludzi, policja pojawia się tylko w momencie, gdy jeżdżą naprawdę patologiczne samochody, z dospawanymi rurami zamiast zderzaków, o czym z resztą ostatnio pisaliście. Jak ktokolwiek na jutro rano iść do pracy, na godzinę 7, skoro do 2 w nocy nie da się spać?! – pyta nasz Czytelnik.

Policjanci na bieżąco prowadzą kontrole w miejsca zaznaczonych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, co więcej w trakcie nocnych działań zatrzymują miłośników nocnych wyścigów i tzw. drifterów. Mieliśmy już okazję do opisywania takich kontroli, po zakończeniu których pojazdy odjeżdżały na lawetach, a miłośnicy „głośnej” jazdy otrzymywali wysokie mandaty i punkty karne. Nocne działania mundurowych prowadzone są systematycznie, a pomocne w karaniu kierowców są m.in. nagrania z miejskiego monitoringu.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

67 komentarzy

  1. Kupcie sobie stopery

Kursy walut

  • USD 4.476zł -0.17%
  • GBP 5.4484zł 0.19%
  • EUR 4.6976zł 0.02%
  • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy