Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

W sobotę ulicami Lublina przejdzie procesja. Będą utrudnienia w ruchu i objazdy

Na placu przed archikatedrą lubelską obchodzone będą dzisiaj uroczystości związane z rocznicą „cudu lubelskiego”. W związku z tym zamknięta dla pojazdów zostanie ul. Królewska, zaś na kilku innych spodziewane są utrudnienia w ruchu.

Dzisiaj wieczorem w centrum Lublina odbędą się uroczystości związane z obchodami rocznicy „cudu lubelskiego”. O godz. 19.00 rozpocznie je msza św. na placu przed Archikatedrą. Po zakończeniu nabożeństwa ulicami miasta przejdzie procesja.

Wierni z ul. Królewskiej skierują się ul. Lubartowską, łącznikiem na wysokości ul. Kowalskiej do ul. Świętoduskiej, Świętoduską, następnie przejdą deptakiem, przez plac Łokietka do ul. Królewskiej. W tym czasie ruch pojazdów zostanie całkowicie wstrzymany.

W godzinach od 18.45 do godz. 22.00 ul. Królewska będzie całkowicie zamknięta dla ruchu. Objazdami kursować mają również pojazdy komunikacji miejskiej. Dotyczy to linii nr: 1, 4, 6, 17, 22, 23, 39, 156 i 160:

Wcześniej dodatkowe utrudnienia w ruchu wystąpią również na drodze krajowej nr 82 Lublin – Łęczna oraz na ul. Turystycznej, Mełgiewskiej, al. Tysiąclecia, al. Unii Lubelskiej i ul. Podwale. W tym przypadku związane one będą z przemarszem pielgrzymów z Łęcznej. Mają się oni poruszać jednym pasem jezdni.

(fot. Archidiecezja Lubelska)

61 komentarzy

 1. Znowu ta sekta…

 2. Wiara a kościół to dwie różne rzeczy Bóg jest wszędzie a kościół to sekta pedofili która urosła w taką siłę że ciężko jest ich zgładzić jeszcze z 10-15 lat i się skończą ich żądy wtedy więzienia będą przepełnione przez tych pedofili

 3. Kosciol nie potwierdził tego za cud wiec
  Co.to wkoncu było wie ktoś???
  Jezus na bank zyje tyle wiem .

 4. Więcej tu pustaków niż na składzie budowlanym.

 5. Bagiety już w Wolce stoją dwa radiowozy, ?????no cyrk

 6. Dlaczego nie ma transmisji live z tego wydarzenia na 112lublin?

 7. Straszne czasy – kiedyś to był pe…ł i le…a nikt nie słyszał o LGBT – nikt się nie domagał równouprawnienia – kochali się i było dobrze – nikt w latach 80-90 nie miał problemu z określeniem swojej płci czy tożsamości płciowej to teraz k….a LGBT znaleźli wyznawcy ! – taka odskocznia od tematu 😉 pozdrawiam wszystkich – spokojnego weekendu !

 8. Ale żadne katole nie szli po co zabezpieczenie policji w Wolce? O co tu chodzi?

 9. Polska POLICJA jakies wytłumaczenie??? Po co te radiowozy w Wolce 20-258 łatwiej będzie

 10. Ja sam raczej za kościołem nie przepadam, raczej jestem przeciwny takim akcjom, ale mam świadomość, że to się wpisało w „tradycję”, że są ludzie który tego potrzebują – niech sobie chodzą…
  Nie ma sensu podsycać konfliktów, jakoś damy radę – mamy większe zmartwienia.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo