Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

W ręce policjantów wpadła „pracownica administracji”

Lubelscy policjanci ustalili i zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież pieniędzy i biżuterii w domu 91-latki z Lublina. Wkrótce 63-latka stanie przed sądem, podobnie zresztą, jak jej wspólnik.

Do kradzieży doszło w połowie października tego roku w jednym z mieszkań w Lublinie. Do 91-latki przyszła kobieta i przekazała, że jest pracownikiem administracji.

Następnie oszustka powiedziała, że spodziewana jest awaria wodociągów i zaleca emerytce szybkie napełnienie wszystkich wiader oraz garnków wodą. Gdy seniorka przebywała w łazience doszło do kradzieży. Łupem padły pieniądze oraz biżuteria o łącznej wartości około 10 tysięcy złotych.

Policjanci z KMP Lublin ustalili, że za przestępstwem może stać 63-letnia kobieta. Do jej zatrzymania doszło pod Warszawą. Funkcjonariusze udowodnili kobiecie dwie kradzieże. Pierwszy z zarzutów dotyczy zdarzenia z października. Drugi z kolei podobnej kradzieży z 2019 roku. Wówczas również seniorka straciła oszczędności życia. Zarzuty w tej sprawie usłyszał także 68-letni wspólnik zatrzymanej.

Policjanci na poczet przyszłej kary zabezpieczyli dwa samochody oraz pieniądze. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

(fot. Policja Lublin)

9 komentarzy

  1. Widać od razu że to stara podstępna Cyganica z bazaru , takich ludzi powinno się karać z całą stanowczoscią bo to zwykły pasożyt,

    • jesteś tylko głupkiem, ciebie trzeba karać z całą stanowczością za brak mózgu, może to dziedziczne, spytaj rodzicieli, a może są cyganami ????

  2. MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM

  3. Dla przykładu podrzynac takim powino sie garxlo i pokazywać na żywo w telewizji i by się skonczylo okradanie jeden drugiego!! ?????????

  4. Oszustką okazała się być znana lokalnej społeczności Lublina i okolic wróżka z bazaru „Pani powróży…” ?

  5. pracownica administracji jak nie ukradnie to nie przeżyje do pierwszego

Z kraju

Polityka i społeczeństwo