Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

W paczkach miały być przysmaki i sprzęt wędkarski, była marihuana (zdjęcia)

Funkcjonariusze Oddziału Celnego Pocztowego w Lublinie ujawnili blisko 100 g marihuany. Narkotyki znajdowały się w przesyłkach wysłanych z Wielkiej Brytanii i USA.

W wyniku przeprowadzonych tego samego dnia kontroli dwóch przesyłek pocztowych funkcjonariusze Oddziału Celnego Pocztowego w Lublinie ujawnili blisko 100 g suszu roślinnego. Badania narkotestem potwierdziły przypuszczenia, że jest to marihuana.

Jedna z przesyłek nadana została w Wielkiej Brytanii i miała trafić do odbiorcy w Kraśniku. Zgodnie z deklaracją miał się w niej znajdować sprzęt wędkarski. Funkcjonariusze ujawnili w niej blisko 70 g marihuany.

Z kolei druga paczka wysłana była z USA do mieszkańca powiatu nowotarskiego (woj. małopolskie). Zamiast deklarowanych przysmaków, w hermetycznie zamkniętej metalowej puszce znajdowało się ponad 30 g narkotyku.

W obydwu ujawnieniach znaczącą rolę odegrał służbowy pies przeszkolony do wykrywania substancji odurzających. Zgromadzoną dokumentację wraz z ujawnionym towarem przekazano do właściwej jednostki Policji w Lublinie celem dalszego prowadzenia postępowania.

W paczkach miały być przysmaki i sprzęt wędkarski, była marihuana (zdjęcia)

(fot. KAS)

5 komentarzy

  1. służbowy kto urzednik!!!!

  2. Ale kto odegrał Redakcjo ?

    „W obydwu ujawnieniach znaczącą rolę odegrał służbowy przeszkolony do wykrywania substancji odurzających.”

Wiadomości z info112