Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Oszukana przy sprzedaży opon. Mieszkanka Lublina straciła 45 tys. złotych

Mieszkanka Lublina wystawiła na sprzedaż, na jednym z portali ogłoszeniowych opony. W wyniku działania „klienta”, rzekomo zainteresowanego ofertą, kobieta straciła 45 tys. złotych.

Policjanci z VII komisariatu otrzymali od mieszkanki Lublina zgłoszenie o oszustwie, podczas sprzedaży opon na popularnym portalu ogłoszeniowym.

Kobieta po wystawieniu oferty bardzo szybko za pośrednictwem komunikatora otrzymała wiadomość od osoby zainteresowanej zakupem. „Klient” zadeklarował chęć nabycia poprzez wysyłkę towaru. Po krótkiej wymianie wiadomości, pokrzywdzona otrzymała link, w który kliknęła. Została wtedy przekierowana do strony, na której wybrała nazwę swojego banku oraz wpisała dane karty płatniczej.

Po wykonaniu tych czynności próbowała następnie zalogować się na swoje konto, jednak nieskutecznie. Po pewnym czasie okazało się, że z rachunku mieszkanki Lublina zniknęły wszystkie oszczędności, łącznie 45 tysięcy złotych. Sprawą zajmują się lubelscy policjanci. Funkcjonariusze analizują zebrane w sprawie materiały i poszukują sprawców.

POLCIJANCI OSTRZEGAJĄ

Wystawiając w Internecie towary na sprzedaż zachowajmy środki ostrożności. Nie wchodźmy w podejrzane linki, które żądają od nas danych z kart bankomatowych. Oszust przechwytując dane do naszego konta może zarządzać nim jak własnym. Swobodnie może wypłacać gotówkę, wykonywać przelewy czy zawierać umowy kredytowe. Nigdy nie należy również udostępniać nikomu kodów autoryzacji.

(fot. pixabay.com)

17 komentarzy

  1. Jako sprzedająca wchodzi na swoje konto ? Po co ? Ludzie włączcie myślenie. Przestałam już żałować głupich ludzi. Kilka razy sprzedawałam coś w internecie. Prosta zasada. Wpłata na wskazane kontakt, potem wysyłka. Kupujący coś kombinuje – won.

Z kraju