690 680 960

W Lublinie trwają wyrywkowe kontrole przestrzegania obostrzeń sanitarnych

Pracownicy Sanepidu wspólnie z policjantami prowadzą w Lublinie wzmożone wyrywkowe kontrole przestrzegania obostrzeń sanitarnych w sklepach wielkopowierzchniowych, lokalach gastronomicznych, galeriach handlowych oraz innych miejscach, gdzie obowiązują przepisy nakazujące noszenie maseczek.

Policjanci z lubelskich komisariatów wspólnie z pracownikami Sanepidu prowadzą wspólne wyrywkowe kontrole w największych galeriach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych, restauracjach, kinach, na dworcach autobusowych i kolejowych oraz w innych miejscach, gdzie obowiązują obostrzenia.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w galeriach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych, lokalach gastronomicznych mogą przebywać klienci z zachowaniem reżimu sanitarnego. W wielu miejscach istnieje obowiązek noszenie maseczek zasłaniających usta i nos. Dodatkowo osoby muszą pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego.

Policjanci po raz kolejny apelują o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń i przypominają, że policjanci zgodnie z kodeksem wykroczeń mogą ukarać mandatem osoby niestosujące się do ograniczeń, skierować sprawę do sądu lub przekazać notatkę do sanepidu, który nakłady kary administracyjne.

(fot. Policja Lublin)

89 komentarzy

  1. Zapraszam do biedronki we Frampolu, tam nawet kasjerki nie mają maseczek. Na pełen sklep ludzi może trzy osoby – w tym ja – miały poprawnie założone maseczki. Tam to taki lokalny standard.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Re: tradycja – Jarmark Jagielloński ponownie zawita do VIVO! Lublin
Bezpłatne warsztaty Know Hau w Strefie Psa w SKENDE
51. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” 2022
Zaproszenie na terenową akcję poboru krwi – 19 sierpnia
Piknik „Kwiaty we włosach” dla najstarszych mieszkańców Lublina