Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie znów można skorzystać z bezpłatnej sterylizacji psów i kotów

W Lublinie ruszyła kolejna edycja akcji bezpłatnej sterylizacji zwierząt. Właściciele psów i kotów oraz opiekunowie kotów wolno żyjących mogą już umawiać wizyty zwierzaków w wybranych lecznicach.

W Lublinie rozpoczął się drugi etap akcji, w ramach której dokonywana jest bezpłatna sterylizacja psów i kotów. Skorzystać z niej mogą zarówno właściciele tych zwierząt, jak też osoby opiekujące się kotami wolno żyjącymi na terenie miasta. Dodatkowo właściciele psów mogą bezpłatnie zaczipować swojego czworonoga.

Co roku tego typu działania cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Dlatego też w tym roku do projektu dołączyły kolejne lecznice, w których będzie można skorzystać z bezpłatnych zabiegów. Akcja realizowana jest w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin VIII – „Zwierzokracja – nie dla bezdomności i cierpienia zwierząt, tak dla odpowiedzialności opiekunów!”.

– Sterylizacja to najskuteczniejszy sposób rozwiązywania problemu bezdomności zwierząt oraz braku kontroli nad ich rozmnażaniem, zaś czipowanie czworonogów ułatwia ich odnalezienie i powrót do domu w przypadku zaginięcia – mówi Blanka Rdest-Dudak, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Czipowanie psów oraz kastracja psów i kotów posiadających właścicieli wykonywane są w następujących miejscach: Gabinet Weterynaryjny Uicka przy ul. Dolińskiego, Gabinet Weterynaryjny Felis przy ul. Jagiełły, Przychodnia Weterynaryjna AgiVet przy ul. Sławinkowskiej, Przychodnia Weterynaryjna NOE przy ul. Wierzbowej, Przychodnia Weterynaryjna Vet przy ul. Młodej Polski oraz Gabinet Weterynaryjny Eurovet przy ul. Halickiego.

Dodatkowo zabiegi czipowania psów wykonuje Gabinet Weterynaryjny przy ul. Kunickiego 74. W przypadku opiekunów kotów wolnożyjących, mogą oni korzystać z tych samych miejsc za wyjątkiem Gabinetu Weterynaryjnego Eurovet przy ul. Halickiego. W zamian za to mają do dyspozycji Przychodnię Weterynaryjną przy ul. Tymiankowej 7.

Oczywiście zanim zainteresowani udadzą się do danej przychodni czy gabinetu, powinni wcześniej skontaktować się z nim aby ustalić optymalny terminy wizyty. Akcja bezpłatnej sterylizacji psów i kotów prowadzona jest w Lublinie od 2008 roku. Od początku 2022 roku wysterylizowano 61 psów i 83 koty właścicielskie oraz 127 kotów wolno żyjących, zaczipowano 110 psów oraz wydano 266 adresatek.

(fot. lublin112)

4 komentarze

  1. na zdjęciu do artykułu-bezkarne igraszki szczęśliwych beneficjentów programu ;P

  2. Ekologów i miłośników stawiaczy klocków na miejskich trawnikach też obsługują?

  3. Rozwiązłe feministki też powinny skorzystać z tego dobrodziejstwa.Mogłyby parzyć się z czym i z kim zapragną,bez zabijania niewinnych istot.

  4. co za zdjęcie haha