Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie pojawi się punkt weryfikacji kierowców Bolt

Od otwarcia w pierwszym Punkcie Obsługi Kierowców Bolt, weryfikacji osobiście poddało się już ponad dwa tysiące kierowców. Teraz Bolt ogłasza, że niebawem otworzy kolejnych 27 Punktów, m.in. w Krakowie, Lublinie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu.

W grudniu 2022 roku w Warszawie Bolt uruchomił pierwszy Punkt Obsługi Kierowców. Od tego czasu, osobistej weryfikacji poddało się już ponad 2 tysiące kierowców, chcących oferować przejazdy z aplikacją Bolt.

Teraz Bolt zapowiada otwarcie kolejnych 27 Punktów, gdzie prowadzona będzie obowiązkowa, osobista  weryfikacja kierowców. Już w kwietniu pojawi się on w Lublinie, Gdańsku i Poznaniu, a w maju we Wrocławiu, Krakowie i Łodzi. Kolejne w Szczecinie, Białymstoku, Rzeszowie, Bydgoszczy i Katowicach zostaną otwarte jeszcze w pierwszej połowie tego roku.

— Uruchomienie Punktów Obsługi Kierowców jest częścią rozpoczętego w ubiegłym roku procesu samoregulacji. Od wdrożenia rygorystycznej weryfikacji kierowców i zablokowaniu 8 tys. tych z nich, którzy nie dostosowali się do nowych zasad, liczba zgłoszeń dot. napastowania w przejazdach spadła o 70% r/r. Uruchomienie pierwszego Punktu w Warszawie pozwoliło nam dobrze poznać wymagania, jakie powinno takie miejsce spełniać. i niebawem uruchomimy kolejnych 27 Punktów w miastach, w których Bolt jest obecny — podkreśla Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce.

Wizyta w Punktach Obsługi Kierowców

W Punkcie Obsługi Kierowców Bolt, każdy kierowca, aby przejść pomyślnie weryfikację wg. nowych standardów, musi dostarczyć szereg dokumentów. Przed wprowadzeniem nowych standardów w kontroli dokumentów Bolt, sprawdzał obowiązkowo dokument tożsamości, prawo jazdy, zaświadczenie o niekaralności oraz wymagał dostarczenia zdjęcia kierowcy. Po wprowadzeniu rygorystycznej kontroli kandydata na kierowcę, do listy obowiązkowych dokumentów, które Bolt weryfikuje doszły m.in, zaświadczenie lekarskie o możliwości pracy w charakterze kierowcy, zaświadczenie o pozytywnym zaliczeniu testów psychologicznych oraz identyfikator kierowcy taxi, w miastach w których obowiązuje.

W trakcie wizyty w Punkcie, sprawdzane są oryginały wymaganych dokumentów. Dodatkowo każdy kierowca jest sfotografowany na specjalnym, jednolitym tle, w celu aktualizacji zdjęcia  na takie, które będzie sprzyjało sprawnej weryfikacji tożsamości za pomocą sztucznej inteligencji.

Weryfikacja samochodu

Podczas wizyty w Punkcie Obsługi Kierowców, zespół Bolt sprawdzi również pojazd, którym kierowca będzie przewoził pasażerów. W trakcie weryfikacji pojazdu, sprawdzane jest:

  • prawidłowe oznakowanie miejsce auta (numer boczny, symbol miasta oraz lampa taxi)

  • dowód rejestracyjny z zaświadczeniem ze Stacji Kontroli Pojazdów o pozytywnym wyniku badania technicznego

Więcej o rozwiązaniach bezpieczeństwa Bolt dla pasażerów można znaleźć tutaj, a dla kierowców tutaj.

(fot. Bolt)

20 komentarzy

  1. Cała ta policja i cała ta firma bolt i w komentujący dobrze wszyscy wiecie , że trzeba jechać brawurowo przy tak dużym ruchu w mieście i nic to nie da test psychologiczny,bo ten co zda test nie znaczy , że będzie jeździł szybko i ostrożnie i bezwypadkowo,a ten z kolei co jest znerwicowany i nie zda testu,ale może jeździć szybko,bezpiecznie i zgodnie z przepisami

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo