Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Jeden nietrzeźwy, drugi poszukiwany. Wpadli podczas kontroli drogowych

Dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policjantów z puławskiej drogówki, ponieważ poza przekroczeniem dozwolonej prędkości, mieli na sumieniu coś znacznie poważniejszego. Kierowca audi, 53-letni mężczyzna, okazał się nietrzeźwy, natomiast 52-letni kierowca mitsubishi był poszukiwany.

W miejscowości Góry, gmina Markuszów, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego mitsubishi, który przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o 31 km/h. Mieszkaniec gminy Bełżyce jechał z prędkością 81 km/h i będzie odpowiadał przed sądem za swoje wykroczenie.

Po sprawdzeniu 52-letniego kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że nie tylko przekroczył prędkość, ale również był poszukiwany przez sąd do odbycia kary zastępczej aresztu za nieuregulowaną grzywnę. Został on zatrzymany i trafił do aresztu.

W tej samej gminie, zatrzymany został 53-letni mieszkaniec gminy Garbów, który kierował audi i przekroczył prędkość o 20 km/h. Policjanci nabrali podejrzeń co do jego stanu trzeźwości i badanie potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy.

Okazało się, że 53-latek miał promil alkoholu w organizmie, co spowodowało, że policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za przekroczenie prędkości otrzymał mandat karny, a za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

Autor: redakcja

Jeden komentarz

  1. Czy nie byłoby lepiej (dla wszystkich), gdyby wszyscy menele poruszali na Wigry 3, a nie aŁdi 3 czy aŁdi 4? Wszystkim by to na dobre wyszło. Ale jak policja robi nagonki na meneli na rowerach to nic dziwnego, że wolą oni poruszać się samochodami.

Z kraju