Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie podpalono stertę słomy. Była przeznaczona dla koni, miała wystarczyć na kilka miesięcy (zdjęcia)

Minionej nocy przy ul. Abramowickiej w Lublinie doszło do pożaru bel ze słomą, należących do stadniny koni. Strażacy walczyli z ogniem przez kilka godzin.

Pożar przy ul. Abramowickiej w Lublinie został zauważony w środę około godziny 22:40 przez przypadkowe osoby. Dostrzegły one w oddali płomienie. O wszystkim zaalarmowana została straż pożarna.

Jak się okazało, paliła się sterta bel słomy. Do akcji gaśniczej zaangażowanych zostało kilkudziesięciu strażaków z Lublina oraz z jednostek OSP z okolicznych miejscowości.

Jak nam przekazano, słoma należała do znajdującej się w okolicy stadniny koni. Miała wystarczyć zwierzętom na kilka miesięcy. Wszystko wskazuje na to, że została ona celowo podpalona przez nieznaną na chwilę obecną osobę.

Co więcej to nie pierwszy raz, kiedy w tym miejscu płonęła słoma. Dwa lata temu miała miejsce taka sama sytuacja. Wtedy również przyczyną pożaru było podpalenie.

(fot. lublin112.pl)

13 komentarzy

  1. Walka ze słomą.

  2. Pogorzelisko przeszukano??? Może jakieś DNA zostało , no jak by się tak stało , to jednego wariata mniej , mała szkoda .

  3. Styrta się pali

  4. Końkurencja?

  5. Jakie są efekty akcji gaśniczej prowadzonej przez kilkudziesięciu strażaków? Czy da się wykorzystać choć trochę uratowanej przed spaleniem słomy, czy może lepiej było postawić w pobliżu kilku strażaków i pozwolić tej słomie spokojnie się spalić?

  6. Końkurencja niekoniecznie, raczej sąsiad któremu zwierzęta przeszkadzały. Ludzie to bydło.

  7. jak na moj gust to raczej bylo siano

Z kraju