690 680 960

Trwa plener rzeźbiarski. Tematem są wybitne kobiety związane z Nałęczowem (zdjęcia)

Rozpoczął się I Nałęczowski Plener Sztuk Pięknych. W jego ramach podziwiać można artystów rzeźbiarzy, malarzy, a także występy amatorskich grup teatralnych.

Na terenach zielonych przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury przy ul. Lipowej trwa plener rzeźbiarski. Zorganizowany został w ramach I Nałęczowskiego Pleneru Sztuk Pięknych. Artyści, wśród których są: Mariusz Opoka z województwa lubelskiego, Zenon Stańko i Władysław Lichocki z województwa śląskiego, Bogusław Migiel z zachodniopomorskiego, Marcin Różycki z mazowieckiego wykonają rzeźby w drewnie. Tematem są postaci wybitnych kobiet, których losy i działalność związana była z Nałęczowem.

Na najbliższą niedzielę, 13 czerwca, zaplanowano pokazy szybkiego rzeźbienia „speed carving”, wernisaż wystawy poplenerowej, a także licytacja rzeźb wykonanych podczas pokazów na scenie głównej.

Jutro rozpocznie się także plener teatralny. Na scenie plenerowej na placu przed Urzędem Miasta w Nałęczowie do końca tygodnia będzie można podziwiać występy amatorskich teatrów z Markuszowa, Poniatowej, Motycza, Lublina, Puław oraz oczywiście z Nałęczowa. Z kolei do piątku na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury potrwa plener malarski, w którym biorą udział uczniowie szkół podstawowych Gminy Nałęczów i Państwowego Liceum Plastycznego w Nałęczowie.

(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. żałosne, smród spalin, ryk pił, i jakieś spocone neandertale katują drewno… gdyby choć prałata a;bo prosty krzyż a tu taka tandeta…

  2. Jaki Nałęczów takie kobiety haha ha.

  3. korniki będą miały co jeść

  4. Co by nie robili to tylko Nałęczów wioska dwie ulice na krzyż zero atrakcji.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Rodzinny na Rynku w Modliborzycach
Koncert: Śpiewajmy Piosenki Żołnierskie
Zlot motocyklowy w Szczebrzeszynie
Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Lublin
Piknik Rodzinny w Konopnicy