Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uwierzyła w historię z wnuczkiem, który spowodował wypadek. Straciła 32 tys. złotych

Po raz kolejny oszuści dali znać o sobie. Tym razem ofiarą padła mieszkanka Radzynia Podlaskiego. Kobieta przekazała nieznajomemu mężczyźnie 32 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło w środę przed południem w Radzyniu Podlaskim. 82-letnia mieszkanka miasta odebrała telefon od mężczyzny, który powiedział, że jest jej wnukiem.

Oszust wmówił kobiecie, że ma chore gardło więc mówi ochrypniętym głosem. Mężczyzna powiedział 82-latce, że spowodował wypadek, w którym najechał na trzy osoby.

Następnie z powodu, że nie mógł dłużej rozmawiać w słuchawce odezwał się głos osoby podającej się za policjanta. Fałszywy funkcjonariusz twierdził, że w ramach polubownego załatwienia sprawy wypadku jej wnuka, należy zapłacić pieniądze dla sądu w kwocie 32 tys. zł., po które zgłosi się przedstawiciel sądu.

Po wszystkim zadzwonił domofon w mieszkaniu starszej pani. Kobieta wierząc, że pomaga wnukowi przekazała nieznajomemu mężczyźnie 32 tys. złotych. Była przekonana, że gotówkę przekazuje prawdziwemu urzędnikowi, by ratować wnuka.

Oszusta szukają policjanci.

(fot. pixabay.com)

7 komentarzy

 1. Dzieci powinny zabrać dziadeczkom dowody osobiste i skończą się fałszywe wnuczki i garnki z prezentacji za 6 tysięcy złotych.

  • A było dzisiaj w serialu Barwy Szczęścia
   pewnie nieoglądała a i ksiądz na kazaniu nie ostrzegał dziadów.
   Więc się stało 🙁

 2. Co za społeczeństwo… tyle się o tym mówi, ale jak widać są tacy, którym się wiedzy ogólnej przyswajać nie chce. Jedyna wiedza, jaką przyswaja, to co ksiądz na kazaniu powie, albo o. dyrektor w radiu. I dopóki tak będzie, to takie sytuacje będą się zdarzać. Smutne… ?
  Ale sama sobie winna.

  • Jerzy Gondol Znadwisły

   Pela – nie wspomniałaś o jeszcze jednej przyczynie…
   Po radosnym II WŚ, oraz po „radosnym” okresie socjalizmu w społeczeństwie drzemie odruch „załatwiania”.
   W tym przypadku myślę, że dobrze się stało – babcia oddała bardziej potrzebującym niż ojciec Narodu, albo parafialny „dobrodziej”.

 3. Szkoda kobiety- mam nadzieję, że znajdą tego skur…..na i dziad jeden wyrzyga wszystko co zabrał. Ciekawe jakby się czuł gdyby jego babcię tak ktoś okradł- wnuczek zasrany.

Wiadomości z info112