690 680 960

Rozjeżdżali trawnik, w końcu straż miejska założyła blokady (zdjęcia)

Kierowcy parkujący pojazdy przy ul. Balladyny notorycznie rozjeżdżali trawnik i stawali w miejscach niedozwolonych. W końcu do akcji wkroczyła straż miejska.

Nasza Czytelniczka od pewnego czasu zgłaszała problem z parkującymi pojazdami, rozjeżdżającymi trawnik w rejonie ul. Balladyny w Lublinie.

W końcu zdjęcia stojących na trawie samochodów trafiły na skrzynkę mailową straży miejskiej i na miejscu pojawili się funkcjonariusze, którzy „rozliczyli” kierowców niewłaściwie parkujących samochody.

– Ten trawnik wygląda już tragicznie. Wystarczyłoby wzdłuż krawężnika wstawić słupki, doniczki betonowe, czy coś podobnego. W końcu straż miejska założyła blokady. Może czynnik wychowawczy zadziała – napisała do nas pani Anna.

(fot. nadesłane – Anna)

78 komentarzy

 1. W tamtym rejonie (zamiast nowych parkingów) bardziej by się przydały drogi rowerowe. Wzdłuż Zana, Kraśnickiej, Głębokiej. Na samochody nie ma miejsca, a rowerkiem prawie wszędzie w kilka/kilkanaście minut się dojedzie.

 2. Gdyby nasi wspaniali posiadacze samochodów zebrali się w dziesięciu, sprzedali swoje 10 samochodów, to na jedno nowe Miejsce Postojowe może wystarczy. Taka jest mniej więcej proporcja wartości 1 samochodu do 1 MP.
  Ludzie przywykli do tego, że MP ma się należeć za darmo.
  1m^2 terenu w centrum Lublina to ponad 1000PLN. A na 1 samochód potrzeba kilkadziesiąt m^2 (licząc z drogami dojazdowymi).

 3. Jak zaczniesz płacić OC i podatek na drogi to zrobią ci drogę dla rowerów, na razie to my właściciele samochodów na to placimy.

  • Ja jestem właścicielem samochodu, jeżdżę ale nie zawsze i wszędzie, pracuję więc płacę podatki wszelakie. Zdecydowanie oczekuję że będzie powstawało jak najwięcej dróg rowerowych a zwłaszcza w centrum i śródmieściu bo tam nie istnieją. Nie wszyscy odkryli że warto zostawić samochód i czerpać przyjemność z jazdy rowerem.

 4. Brawo Pani Anna!

 5. Nienormalne podejście. Oby tej głupiej babie zdjęcia pstrykali jak przebiega przez przejście. Albo leci na przelaj do biedy na promocję. I na kopyta blokady. Pewnie, wszedzie trawy, chodniki dla psów i starych bab co to biedne schorowane A same po „wydeptanych” ścieżkach lecą w sobotę do lidla. Wszstkie Stare baby depcze ścieżki i trawniki. Ale nie. Taka stara prukwa musi się przyczepić bo zazdrość ja zżera że somsiad auto ma A ona na autobus na czerwonym leci.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!