Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Uwaga na nową kampanię oszustów. Chodzi o maile z informacją o zwrocie nadpłaconego podatku za 2022 r.

Pocztą elektroniczną rozsyłane są fałszywe wiadomości, których autor podszywa się pod Ministerstwo Finansów i informuje o zwrocie podatku. Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa nie wysyłają tego typu wiadomości do podatników.

Do Ministerstwa Finansów docierają sygnały o wiadomościach e-mail, w których nadawca informuje o przysługującym podatnikowi zwrocie nadpłaconego podatku i zachęca do zalogowania się w serwisie e-Urząd Skarbowy. W rzeczywistości po kliknięciu w baner logowania podatnik jest kierowany na stronę, która służy do wyłudzania danych.

Fałszywa wiadomość zawiera logo Ministerstwa Finansów i serwisu e-Urząd Skarbowy oraz adres Ministerstwa Cyfryzacji. Ostrzegamy, że tego typu wiadomości nie zostały wysłane z serwerów resortu finansów, a otwieranie linków w nich zawartych jest niebezpieczne. Oszuści próbują w ten sposób uzyskać dane kont bankowych oraz kart płatniczych podatnika.

Prosimy o zachowanie ostrożności i nieotwieranie linków z podejrzanej korespondencji, a także nieodpowiadanie na takie wiadomości.

Poniżej przykład fałszywego e-maila:

Uwaga na nową kampanię oszustów. Chodzi o maile z informacją o zwrocie nadpłaconego podatku za 2022 r.

fot. KAS

W przypadku, gdy oszust uzyska dostęp do danych np. do logowania konta bankowości internetowej, zalecamy podjąć następujące kroki:
  • jak najszybciej skontaktować się ze swoim bankiem,
  • zmienić hasło do bankowości internetowej,
  • jeżeli doszło do wyłudzenia środków finansowych lub danych, zgłosić ten fakt w najbliższym komisariacie Policji.

2 komentarze

  1. ci „myślący” pewnie uwierzą ale nocna nie rządnica jeszcze nic nigdy nie dała od siebie :p

  2. czemu nie są namierzani, podobno w necie nic nie ginie

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo