Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Nowy ambulans dla szpitala w Bychawie. Pojazd kosztował ponad 600 tys. złotych (zdjęcia)

Szpital powiatowy w Bychawie dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa w wysokości 600 000 zł zakupił ambulans wraz z wyposażeniem potrzebnym do ratowania życia i zdrowia pacjentów. W uroczystości przekazania pojazdu wziął udział wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Szpital powiatowy w Bychawie dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa w wysokości 600 000 zł zakupił ambulans wraz z wyposażeniem potrzebnym do ratowania życia i zdrowia pacjentów. W uroczystości przekazania pojazdu wziął udział wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Wsparcie dla pacjentów i załogi PRM

Karetka została zakupiona w ramach zadania: „Sfinansowanie w 2023 r. z budżetu państwa zakupu przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bychawie ambulansu dla celów PRM” i zastąpi dotychczasowy, wysłużony już ambulans, który służył bychawskiemu szpitalowi.

Dzięki zakupowi zwiększony zostanie poziom bezpieczeństwa transportowanych osób, a także usprawni się praca załogi ambulansu. Nowa karetka wraz z pełnym i najnowszym wyposażeniem wejdzie w skład podstawowego zespołu ratownictwa medycznego.

– Nowy ambulans typu podstawowego z pełnym wyposażeniem dla celów Państwowego Ratownictwa Medycznego to naprawdę duże wsparcie dla naszego szpitala. Składam podziękowanie dla Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki i pracowników Wydziału Zdrowia Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie za pomoc i wsparcie przy uzyskaniu dofinansowania na zakup pojazdu – mówił podczas uroczystości dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bychawie Piotr Derkaczew.

Podziękowanie i ważny element wsparcia

– Dzisiejsze wydarzenia ma podwójny wymiar: jest to forma podziękowania za piękny gest szpitala w Bychawie, który przekazał dwie karetki na Ukrainę oraz jest to ważny element wsparcia szpitali powiatowych w ich codziennej działalności na rzecz ratowania zdrowia i życia pacjentów – podkreślał wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Koszt zakupu karetki to 616 696,62 zł, z czego 600 000,00 zł zostało sfinansowane z dotacji celowej z budżetu państwa na zadanie inwestycyjne, a pozostałe środki to wkład własny Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bychawie – 16 696,62 zł.

Uroczystość oficjalnego podpisania umowy na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Sfinansowanie w 2023 r. z budżetu państwa zakupu przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bychawie ambulansu dla celów PRM” i wręczenia symbolicznego czeku na zakup karetki odbyła się w Lubelskim Urzedzie Wojewódzkim w Lublinie w dniu 23 sierpnia 2023 r.

(Źródło: LUW)

39 komentarzy

 1. Po co to kropienie przy każdej możliwej okazji? Cyrk na kółkach i średniowiecze.

 2. A jak ktoś teraz w tej karetce umrze, to reklamacje do tego księdza!!! I roszczenie o odszkodowanie jak w polisie OC kierowców czyli ile? chyba 5 mln EUR? Bo jak nie gwarantuje on (albo jego ZWIERZCHNIK W NIEBIESIECH) że nikt nie umrze, to po co kropił??
  hahaha średniowiecze…..

 3. Ale pedofil z kropidlem byl, ciemny narod.

 4. Taaaa, kupiona, zatankowana ful i na wschód do braci!!!!!!

 5. Ludzie, ten szpital to umieralnia, trzeba im bylo karawan kupić…….

 6. To nie rząd zafundował, tylko czarodziej różdżką wyczarował. Co dokładnie widać na załączonym zdjęciu.

 7. oddać natychmiast „braciom” oni mają tam wojnę i są tacy biedni ! nie to co my bogata POloki!

 8. Gość w firance macha miotłą. 21 wiek ?

  • Przecież ty też jesteś ochrzczony i u komunii byłeś
   więc przestań pisać głupoty matole tylko weź się za odrabianie lekcji.

 9. Po co im nowa karetka jak i tak gdy ktoś potrzebuje pomocy to karzą samemu jechać na Lublin lub do innego szpitala. A karetki ustawione za szpitalem stoją chyba tylko na pokaz.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport