Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uwaga na fałszywe SMS-y, chodzi o wykroczenia drogowe. Główny Inspektorat Transportu Drogowego ostrzega (zdjęcia)

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ostrzega przed fałszywymi wiadomościami SMS z prośbą o dokonanie płatności za wykroczenie drogowe zarejestrowane przez system CANARD.

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym nie wysyła wiadomości tekstowych SMS z danymi do opłacenia mandatu karnego. Mandat karny wysyłany jest w wersji papierowej listem poleconym bądź elektronicznie, po wcześniejszym potwierdzeniu przez sprawcę wykroczenia zgody na jego doręczenie w formie elektronicznej, za pośrednictwem portalu eBOK CANARD.

Procedura prowadzenia czynności w sprawie zarejestrowanego wykroczenia, polegającego na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości lub niezastosowania się do sygnalizacji świetlnej znajduje się na stronie internetowej. W przypadkach budzących wątpliwości GITD prosi o kontakt z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Dedykowany adres skrzynki e-mail CANARD to: [email protected]. Zachęcamy również do kontaktu z infolinią (22) 220 45 00, która dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00.

Nie należy klikać w linki zawarte w podejrzanych wiadomościach SMS. Mogą one zawierać złośliwe oprogramowanie, służące do wyłudzenia pieniędzy lub kradzieży tożsamości. Jeżeli stałeś się ofiarą ataku lub doszło do kradzieży danych (np. bankowości elektronicznej) bądź środków finansowych poinformuj o tym swój bank oraz niezwłocznie zgłoś sprawę na policję i do CERT.PL (CSIRT NASK).

Uwaga na fałszywe SMS-y, chodzi o wykroczenia drogowe. Główny Inspektorat Transportu Drogowego ostrzega (zdjęcia)

fot. GITD

(Źródło: GITD)

9 komentarzy

 1. Zakładają pułapki na kierowców
  To niech założą pułapkę na oszustów i ich złapią.
  Czekamy

  • Obca krajowca ja być, ale myśleć, że...

   Tak łatwo i prosto w Polsce nie ma, bo najpierw trzeba chcieć…

  • Łatwiej doić Polaków ,bo mają PESEL i adres zameldowania ,jak nie chcą płacić to łatwy sposób można to ściągnąć .
   Sz0sz0ny sterujące wyłudzeniami nie siedzą w Polsce ,więc trzebaby ich szukać . Po co ? Za dużo nakładu

 2. Rudy z Kalinowszczyzny

  Wystarczy jeździć zgodnie z przepisami jak ja i nie ma co się bać.

  • Tak ,postawione 30 ,bo zostało po remoncie to jedziesz 30. Właśnie takimi jak ty władzy najłatwiej się steruje .Dlatego w tym kraju jest jak jest

 3. ZAPŁACIŁEM MANDAT ZA PRĘDKOŚĆ W KUTNIE NAWET DAŁEM NAPIWEK PO CZYM SOBIE UŚWIADOMIŁEM ŻE NIE DOŚĆ ŻE NIE MAM SAMOCHODU TO JESZCZE NIGDY W KUTNIE NIE BYŁEM JAK TU ŻYĆ XDD

 4. od 2 miechów auto stoi w garażu aż akumulator padł. trzeba zapłacić niestety . może wystarczy pomyśleć że się jedzie xD

 5. osobie mającej dostęp do odpowiednich danych ustalenie sprawców powinno zająć 5 minut. dziwne że nikogo to nie interesuje.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112