Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Kossaka: Nieznany sprawca truje psy na posesjach

Właściciele psów alarmują, że w rejonie ul. Kossaka w Lublinie nieznany sprawca lub sprawcy trują czworonogi. Jak informują użytkownicy grupy na Facebooku „Lublin dla zwierząt” w tamtym rejonie zdechły już trzy psy.

W ostatnim czasie, w coraz większej ilości miejsc w Lublinie, dochodzi do prób otrucia czworonogów lub skutecznego otrucia. Pisaliśmy już o podejrzanych „smakołykach” w rejonie wąwozu na LSM, a teraz nieznany sprawca podrzuca truciznę na posesje przy ul. Kossaka w Lublinie. Jak informują użytkownicy grupy „Lublin dla zwierząt” w tamtym rejonie otrute zostały trzy psy.

Co więcej, zwierzęta nie są bezpieczne na prywatnych posesjach, ktoś wrzuca na nie trutkę. Prawdopodobnie jest ona ukryta w czymś, co dla psa jest smaczne. Fakt otrucia potwierdzają lekarze weterynarii. Oprócz posesji, trutki mogą być porozrzucane na osiedlach, w rejonie Kośminka i Bronowic.

Apelujemy do właścicieli o czujność, a każe podejrzane zachowanie osób kręcących się w pobliżu posesji, należy zgłosić odpowiednim służbom.

2016-12-15 21:51:47
(fot. ilustr. pixabay.com)

70 komentarzy

  1. politycy, aktorzy ,prawnicy, i.t.d…. Lubią, trzymają i trzymać będą pieski – no no nie wiem ,czy ta wasza walka z całkowitą eliminacją psów wam się uda.

  2. Ustawa o ochronie zwierząt
    Art. 35.
    1. Kto zabija zwierzę z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1-4 albo znęca się nad nim w sposób określony w art. 6 ust. 2, podlega karze pozbawienia wolności do roku, ograniczenia wolności albo grzywny.
    2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1, działa ze szczególnym okrucieństwem, podlega karze pozbawienia wolności do lat 2, ograniczenia wolności albo grzywny.

  3. U mnie kilka lat temu tez podtruli psa bo za dużo hałasu robił jak ktoś obcy przechodził kolo posesji i po otruciu dwa dni później było włamanie do sąsiadów także nie przypadkowo otruli mi psa

Z kraju

Sport