690 680 960

Ukradł rower i plecak. Na sumieniu ma więcej kradzieży (zdjęcia)

Zamojscy policjanci zatrzymali 35-latka, który odpowie przed sądem za kradzieże. Mundurowi odzyskali skradziony w ostatnim czasie przez mężczyznę rower, a także plecak.

Policjanci z zamojskiej komendy pracowali nad wyjaśnieniem sprawy kradzieży roweru, do której doszło na ulicy Partyzantów w Zamościu. Właściciel zgłosił jego kradzież w minionym tygodniu.

Mężczyzna wyjaśniał, że rowerem jeździł jego 14-letni syn. W dniu kradzieży syn zostawił jednoślad niezabezpieczony przed domem kultury. Na chwilę oddalił się, gdy wrócił jednośladu już nie było. Wartość roweru zgłaszający oszacował na kwotę 1500 złotych.

Kryminalni ustalili, że podejrzany o ten czyn jest 35-letni mieszkaniec gminy Zamość. W minioną środę mężczyzna został zatrzymany.

Policjanci ustalili, że kradzież roweru to nie jedyne przestępstwo, którego dopuścił się 35-latek. Tego samego dnia ukradł również plecak z dokumentami, pieniędzmi i rzeczami osobistymi właściciela. Plecak należał do 56-letniego pracownika firmy remontującej w Kalinowicach drogę.

Pokrzywdzony na czas pracy zostawił go obok pobliskiego sklepu. Jak się okazało 35-latek dopuścił się także szeregu kradzieży w zamojskich marketach spożywczych. Ze sklepów kradł głównie alkohol.

Policjanci ustalili również miejsce, gdzie 35-latek przechowywał skradzione przedmioty. Łupy chował w krzakach rosnących na terenie niezamieszkałej posesji w gminie Zamość. W czasie przeszukania funkcjonariusze odnaleźli tam rower i plecak z rzeczami osobistymi i dokumentami właściciela.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie zatrzymany usłyszał zarzuty kradzieży roweru, plecaka oraz sklepowego asortymentu. Był już w przeszłości karany za tego typu przestępstwa i odbywał kary pozbawienia wolności. Odpowie, więc w warunkach recydywy.

Za kradzież cudzej rzeczy grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. Policja Zamość)

Jeden komentarz

  1. Jakiś tani ten rowerek, a taki ładny.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce