Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Uderzył w bariery i zaczął uciekać na samych felgach. Samochód sam powiadomił policję (zdjęcia)

Służby ratunkowe otrzymały automatyczną informację o wypadku na obwodnicy Lublina. Kiedy dojechały na miejsce, pojazdu już nie było. Szybko ustalono jego lokalizację. Jak się okazało, uszkodzonym samochodem, bez opon, kierowca przejechał kilkanaście kilometrów.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 22:30 na obwodnicy Lublina. Na drodze ekspresowej S19, na wysokości miejscowości Uniszowice, samochód osobowy uderzył w bariery. Pojazd był wyposażony w system eCall, więc informacja od razu trafiła do służb ratunkowych. Na miejsce przyjechała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierowca skody jechał w kierunku Kraśnika. Pomimo tego, że pojazd został poważnie uszkodzony, nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Nie przeszkodził mu nawet brak opon na felgach. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów, porzucił auto na polu w miejscowości Pawlin i oddalił się pieszo. Pozostawił po sobie jedynie niedopitą butelkę wódki.

Jak się okazało, mające zaledwie trzy miesiące auto pochodziło z wypożyczalni samochodów. Także policjanci nie będą mieli problemów z ustaleniem, kto nim kierował. Obecnie trwają czynności w tej sprawie.

Kierowcy, oprócz kary do dwóch lat pozbawienia wolności, grożą poważne konsekwencje finansowe. Zgodnie ze stosowanymi przez firmy ubezpieczeniowe przepisami, będzie musiał ponieść koszty naprawy wyrządzonych przez siebie szkód. Te zaś mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

(fot. lublin112.pl)

23 komentarze

 1. ukraina w akcji

 2. Kolego „jerbie” a co to znaczy „wsiorskiego” ?

 3. Ale dekiel.BRAWO ON !!!
  Nieźle zabuli zachlana morda,szkoda tylko że nie wyeliminował się skutecznie:-(

 4. NA ZŁOM KONFIDENTA! hahah

 5. ta napawa nie kilkanaście, a kilkadziesiąt tys. PLN
  eCall wyłączyć w samochodzie z wypożyczalni …. o czym ty piszesz

  ja jak kupię nowe auto pierwsze co wyłącze to dobrodziejstwo

 6. Samochód inteligentniejszy niż kierowca.

 7. Czy wszyscy jesteście tacy nieskazitelni jeździcie zgodnie z prawem,,! Na pewno to daję wam prawo do krytykowania innych

Z kraju

Polityka i społeczeństwo