Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Uciekał przed policjantami, z maczetą ruszył na mundurowych, padły strzały. Miał w aucie narkotyki (zdjęcia)

Znanych jest więcej szczegółów dotyczących wczorajszego pościgu i zatrzymania mężczyzny, który uciekał przed policjantami. 24-latek miał w pojeździe narkotyki, co więcej podróżowały z nim jeszcze inne osoby, które wysiadły z auta w trakcie ucieczki.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę po godzinie 6.00 rano. Policjanci z OPP w Lublinie podczas służby na ul. Droga Męczenników Majdanka zauważyli pojazd osobowy marki Renault, które jechał buspasem, kierowca zaś nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej.

– Na policyjny sygnał do zatrzymania, samochód przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg w kierunku Felina. O rozpoczętym pościgu mundurowi powiadomili dyżurnego, który na miejsce skierował dodatkowe patrole. W pewnym momencie w trakcie ucieczki, na lubelskim Felinie wysiadło 3 pasażerów, zaś kierowca ruszył dalej kierując się w stronę podlubelskiej Kalinówki – relacjonuje komisarz Anna Kamola z KWP w Lublinie.

Policyjny pościg zakończył się na polach w Kalinówce, gdzie kierujący próbując uciec po polach, zakopał się na jednym z nich.

– Gdy wyszedł z pojazdu z maczetą, jeden z funkcjonariuszy oddał strzały ostrzegawcze. Napastnik ruszył do pieszej ucieczki, ale po chwili został zatrzymany. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec gm. Głusk. Policjanci znaleźli przy nim biały proszek, natomiast w samochodzie narkotyki oraz wagę – dodaje komisarz Anna Kamola.

Policjanci zatrzymali 24-latka, a także pasażerów pojazdu w wieku 25, 28 i 31 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

– Dziś będą kontynuowane z ich udziałem czynności procesowe. 24-latek zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę,  grozi do 5 lat więzienia – wyjaśnia komisarz Anna Kamola.

(fot. lublin112.pl\Policja Lublin)

28 komentarzy

 1. Następny prawilniak co hołduje ulicznym zasadom, a potem się rozpruwa na kolegów na psiarni. ?

  • Odi Profanum Vulgus

   Tak państwo robi z ludzi przestępców.

   • Stanisław Paluch Czosnkowy

    Ludzie sami robią z siebie przestępców – w pogoni za łatwą kasą, jeszcze łatwiejszymi kobietami, wygodnym życiem i żle pojmowanym „szacunkiem”. Państwo nie ma nic do tego.

 2. Sztywno sztywniutko ????

 3. Odi Profanum Vulgus

  Do tego właśnie prowadzi represyjna polityka państwa względem narkotyków. Gdyby posiadanie i handel nimi były zdepenalizowane, to nie byłoby żadnego pościgu, żadnej maczety i żadnych strzałów.

  Głupi i tak będą ćpać. Jednak dopóki krzywdy innym nie robią (np. nie jeżdżą pod wpływem narkotyków samochodem), to reszty nie powinno to w ogóle interesować. Chcącemu nie dzieje się krzywda, a zadaniem państwa nie jest chronienie kogokolwiek przed nim samym.

  • Gdyby mama miała f***a to by była ojcem. 🙂

   W Holandii po zalegalizowaniu prostytucji mocno wzrósł odsetek handlu żywym towarem w celach seksualnych, więc twoje mądrości są równie wiarygodne jak obietnice rudego kaszebe.

 4. Mieszkaniec gm. Głusk. Czy to Polianin czy Ukrainianin?

 5. ałdi kłatro dałoby rade

 6. Rodzice pewnie dumni

 7. Gangusy w Renault???

 8. uniewinnić jak uk,rainca z tomaszowa lubelskiego… przecież też mógł być w stresie w końcu goniła go policja

Dodaj komentarz

Z kraju