690 680 960

Uchylał się od kary, był poszukiwany listem gończym. Wpadł w ręce policjantów na jednej z ulic Lublina

Lubelscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego od pewnego czasu listem gończym. 54-latek po udzielonej mu przerwie w odbywaniu kary, nie stawił się ponownie w zakładzie karnym.

W miniony piątek policjanci Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, na jednej z ulic miasta wypatrzyli poszukiwanego od pewnego czasu 54-latka. Za mężczyzną został wydany list gończy przez Sąd Okręgowy w Lublinie.

54-latek podróżował na fotelu pasażera, w aucie kierowanym przez jego żonę. Do zatrzymania doszło na jednej z ulic Bronowic. Mężczyzna był zaskoczony niespodziewanym zatrzymaniem. Nie stawiał oporu i nie próbował uciekać.

Sąd Okręgowy w Lublinie wydał za 54-latkiem list gończy w celu odbycia kary 16 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był poszukiwany za przestępstwa, których dopuścił się w przeszłości, m.in. usiłowanie zabójstwa sprzed 20 lat, udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wymuszenie rozbójnicze, przestępstwa narkotykowe i oszustwo.

Mężczyzna odsiadywał wyrok za wspomniane przestępstwa, jednak po udzielonej mu przerwie w odbywaniu kary, nie stawił się ponownie w zakładzie karnym. W związku z tymi okolicznościami, za 54-latkiem wydano list gończy.

Uporczywe uchylanie się od kary, przerwali w piątek kryminalni. Tego samego dnia 54-latek został przewieziony do Aresztu Śledczego w Lublinie.

(fot. Policja Lublin)

14 komentarzy

 1. Dolnisze Tuszkard

  Tak piszą że były premier po nie wie czy wrócić a tu go zatrzymali.

 2. Ile bonusu dostaje się za ucieczkę/nie wrócenie do ZK? Czy zwolnienie przedterminowe się tylko wydłuża?

  • Bez zwolnienia przedterminowego, bez przepustek plus dodatkowe sankcje, posiedzi do końca wyroku, co do jednego dnia.

 3. Policjant w koszulce Barcelony to chyba nieźle zakamuflowany pracownik terenowy. Normalnemu pracownikowi taki strój raczej nie pasuje..

 4. Kto tutaj pisał że to tak fajnie w zakładzie karnym, że to wakacje na koszt podatnika ? Dodając przy tym że takich to wiecie trzeba ***. To któryś z ”Prawdziwych Polaków” tych co na kolanach oddają pieniądze bijąc sie w pierś i mówiąc na głos moja wina ? Tak myslałem..

 5. Trza było uciekać do Meksyku bo teraz już tam zmniejsz

 6. Jezus właśnie opuścił Bydgoszcz

  Przerwa w odbywaniu kary – a ludzie się dziwią czemu polski wymiar sprawiedliwości jest bardziej p******y niż filmy D. Lynch’a

 7. Jednego lubelskiego patola mniej.

 8. Spryciarz. Co przezyl na wolnosci to jego.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…