Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Trzech studentów z Lublina przejedzie na rowerach Europę

Z Belgii do Polski na rowerach? W lipcu trzech studentów pokona w dwa tygodnie 1600 kilometrów. Stworzyli projekt „Europa na 2 koła”.

Za dwa miesiące trzech studentów wyrusza w podróż życia. Jednak nie będą to wymarzone wakacje, gdzie można poleżeć na plaży, lecz spędzone na dwóch kółkach. Adam, Paweł i Eryk zaplanowali przejechać Europę na rowerach. Trasa wiedzie z Belgii przez Holandię, Niemcy do Polski. W dwa tygodnie chcą pokonać 1600 kilometrów, co jak twierdzą, będzie sporym wyzwaniem. Jednak od miesiąca intensywnie przygotowują się do wyjazdu. – Mamy na swoim koncie wyprawy po Bornholmie, Litwie oraz Suwalszczyźnie lecz nigdy nie pokonywaliśmy jeszcze tak dużego dystansu, w tak krótkim czasie. Od miesiąca przygotowujemy formę jeżdżąc na rowerze i ćwicząc na siłowni. Mamy nadzieję, że nasze starania dadzą rezultaty i bez przeszkód pokonamy dystans z Belgii do Polski rowerem – wyjaśniał nam Adam, jeden z uczestników wyprawy.

Wezmą w niej udział: Adam Miedzwiecki, student Politechniki Lubelskiej, Paweł Stępień, student Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz Eryk Winiarski, student Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. – Jazda na rowerze od zawsze była naszą pasją. Każdy z nas od dzieciństwa marzył o beztroskim zwiedzaniu świata, a kto inny jak nie rowerzysta ma szanse zobaczyć, aż tyle, nie schodząc z własnego środka transportu – dodaje Adam.

Dlatego też w tym roku stworzyli projekt „Europa na 2 koła”, dzięki któremu mają zamiar zwiedzić jak największą ilość państw na starym kontynencie podróżując rowerem. Jednym z ich pragnień jest to, aby akcja stała się inspiracją dla innych miłośników jazdy na 2 kółkach. O przygotowaniach do wyprawy będziemy informować na bieżąco.

Portal lublin112.pl jest medialnym patronatem wyprawy.

2015-05-07 22:32:40

Jeden komentarz

  1. Super pomysł. Kilka lat temu przemierzyliśmy z kolegą 3500 km do Włoch i z powrotem w trzy tygodnie. Pierwszy tydzień najcięższy (przestawienie się do jazdy z obciążeniem), lekkie kontuzje. Później jak się człowiek przetrze to już „z górki”.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo