Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Trwają przygotowania do Lubelskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę

Ostatniego dnia czerwca wyruszy z Lublina Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. W tym roku będzie to jubileuszowa, gdyż 10. edycja tego popularnego wśród rowerzystów wydarzenia.

Już po raz 10. ze stolicy regionu wyruszy Lubelska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. W tym roku rowerzyści będą pielgrzymować pod hasłem „Z Maryją na drogach do Wolności.” Uczestnicy wyruszą w sobotę 30 czerwca a w Częstochowie zameldują się w środę 4 lipca.

-Są to swoiste „rekolekcje w drodze”, podczas których chcemy pogłębiać swoje doświadczenie spotkania z Bogiem w codziennym życiu, tak aby coraz pełniej być świadkami Jego Miłości w świecie – w naszych rodzinach, środowiskach pracy, w społeczeństwie – wyjaśnia Jerzy Storczyk ze Stowarzyszenia Klub Rowerowy Maksimum.

Oprócz wymiaru duchowego Pielgrzymka ma również charakter rekreacyjno-turystyczny. Trasa jest poprowadzona przez tereny o wysokich walorach turystyczno-krajoznawczych. Dlatego też organizatorzy przewidzieli możliwość udziału w pielgrzymce osób, których z różnych przyczyn nie interesuje jej duchowy charakter, a którzy chcą towarzyszyć jako znajomi czy też przyjaciele.

Jedynym warunkiem uczestnictwa w wyprawie jest przestrzeganie regulaminu. Liczba miejsc jest ograniczona a zapisy na Lubelską Pielgrzymkę Rowerową prowadzone są do 31 maja. Można tego dokonać wysyłając formularz zgłoszeniowy pobrany ze strony forum Klubu Rowerowego Maksimum. Tam też znajdują się szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki. Można też skontaktować się z organizatorem pocztą mailową [email protected].

(fot. nadesłane)
2018-05-23 20:42:06

Komentarze wyłączone

Z kraju