Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Trwa ustalanie sprawców podpalenia kontenerów na odpady

Policjanci ze Świdnika poszukują sprawców podpalenia kontenerów na odpady. Straty wywołane pożarem szacowane są na blisko 3 tys. złotych.

W nocy z czwartku na piątek w trzech miejsca w Świdniku nieznani sprawcy podpalili plastikowe pojemniki na odpady. Dwa z nich spłonęły przy ul. Hryniewicza 10 i po jednym przy ul. Racławickiej 13 oraz ul. 3 Maja 10.

Do wszystkich pożarów doszło w piątek przed godziną 5. Sprawą zajmują się świdniccy policjanci. Firma, do której należą pojemniki, oszacowała straty na blisko 3 tys. złotych.

Mundurowi poszukują wandali, mają nadzieję, że pomoże w tym miejski monitoring. Jak informuje Janusz Wójtowicz, komendant świdnickiej Straży Miejskiej, nagrania zostały już przekazane policjantom.

(fot. swidnik.pl)

10 komentarzy

 1. Sprawcami okażą się znudzeni nastoletni „młodzieńcy ” ,którzy zrobli to z nudów i braku pomyslu „co by tu odje…ać żeby było śmiesznie „

  • Albo Ci, którym się wydaje, że plastikowe śmierdziuchy na na 4 kołach powinny stać gdzieś indziej, bo miejsce przy śmietniku jest zarezerwowane dla blaszanych śmierdziuchów, także na 4 kołach.
   Każdy wie, że na chodniku, trawniku, drodze pożarowej, placu zabaw czy placu przed śmietnikiem najlepiej się parkuje.

 2. nic dodać,nic ująć – hamburk

 3. to byly januszki z avi bo avia pany

  • Avia jest nazwą własną, dlatego piszemy wielką literą tak samo jak imię Janusz lub jego zdrobnienie niedouczony …

 4. to pewnie te same głąby co chodza i maluja po blokach widly i jakies napisy flax czy flex. tylko pała i waskie drzwi moga ich naprostowac.

 5. recykling po polsku…a policja niech raczej poszuka kogos kto tak ceny podnosi za odbior odpadów to jest dopiero przestepstwo

Z kraju