Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Trwa budowa Miejsc Obsługi Podróżnych przy trasie Lublin – Piaski (zdjęcia)

Droga ekspresowa z Lublina do Piask została ukończona w 2012 roku lecz do tej pory nie udało się uruchomić przy niej Miejsc Obsługi Podróżnych. W końcu jednak ma się to zmienić.

Przy drodze ekspresowej S12/17 pomiędzy Lublinem a Piaskami trwają prace związane z budową Miejsc Obsługi Podróżnych. Chodzi o obiekty w miejscowościach Bystrzejowice i Wierzchowiska, na które Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad od lat usiłowała znaleźć dzierżawcę. Pomimo pięciu przetargów, na żaden z nich nie wpłynęła żadna oferta. W obu miejscach znajdują się budynki i stacje paliw, które pozostały po poprzednich właścicielach. Wszystko to z roku na rok coraz bardziej niszczało.

W końcu zarządca drogi sam postanowił wybudować obiekty. W obu przypadkach będą to MOP-y kategorii I, czyli o funkcji wypoczynkowej posiadające miejsca parkingowe i toalety. Wszystko ma kosztować w sumie ok. 45 mln zł. Obecnie trwa rozbiórka dawnej stacji paliw, z powierzchni ziemi znikają też znajdujące się na tym terenie budynki. Po zakończeniu tego etapu prac, rozpocznie się realizacja właściwych robót związanych z budową miejsc postojowych.

Przewidywany termin zakończenia inwestycji to połowa 2021 roku. Kiedy MOP-y będą już gotowe, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje ogłoszenie kolejnego przetargu w celu poszukiwania dzierżawcy tego terenu. Będzie on mógł wybudować tam np. stacje paliw czy też punkty gastronomiczne.

(fot. lublin112)

11 komentarzy

 1. Jak wół na stacji napisane Janówek, a oni uparcie z tej miejscowości robią Bystrzejowice…
  Nie ma to jak podporządkować pod siebie świetny teren, który był idealny pod stacje paliw i twierdzić, że nie było chętnych. Ciekawe rzeczy…
  Pewnie dlatego od samego początku nie było przewidzianego zjazdu z serwisówki na ten teren 🙂

 2. Czyli będzie się tam zatrzymywać *** jadąca w tę czy tamtą stronę. Super????

 3. To logiczne jest?…istniejące stacje paliw i budynki wyburzyć, wsadzić 45 mln pln w sracze i parkingi po czym usiłować to wydzierżawić, żeby ktoś stacje budował. Tak tylko w polandii można.
  Za połowę tej kwoty można zrobić modernizację tego co jest na tip-top w parę miesięcy.

  • za 45 baniek 100 nowych mieszkań można za to kupić (kupić, nie wybudować!!)….
   już w Misiu Bareja wyjaśnił jak się robi „legalne” interesy…

 4. Przy każdej inwestycji cosik skapnie tu i tam….

 5. Moze Orlen by postawic…

 6. Najpierw zniszczyli lokalnych przedsiębiorców, aby wesprzeć ,,swoich,,. Teraz w bardzo gospodarczy sposób rozbudowują parkingi i stacje paliw. Jak nic należy się komuś premia, wysoka premia!!

 7. Przecież MOPy przy tym odcinku są bez sensu. Bliskość miast jest duża. na odcinku od Lublina gdzie na wylocie można zatankować i zjeść za 20 km są Piaski gdzie można zatankować i zjeść, 50 km Chełm i Krasnystaw gdzie można zatankować i zjeść i 85 km Zamosc przed Zamościem Sitaniec. Więc to jest kompletnie bez sensu i głupota. Nie mają w obecnym czasie co robić z pieniędzmi? Niech kupią respiratory, maski, rękawice i kombinezony. Albo płyn do dezynfekcji od Orlenu który jest jak Yeti wszyscy o nim słyszeli, nikt go nie widział.

  • Sens w tym był, bo poprzedni własciciele wybudowali te stacje i mieli tam cały czas klientów. Pazerność GDKiA zawłaszczyła pas ziemi na którym stały i wyznaczyła wartość czynszu kompletnie z kosmosu. I w finale sami musza tę żabe zjeść.

 8. Poorr won dziady

  hurra dziady otworzyli MOP Ryki południe , można zjechać na BP

Z kraju

Polityka i społeczeństwo