690 680 960

Trąby powietrzne nad Polską. Zerwane dachy, uszkodzone budynki, powalone drzewa, przewrócone ciężarówki (zdjęcia, wideo)

Groźny front pogodowy przetacza się przez Polskę. Są już zgłoszenia o co najmniej dwóch trąbach powietrznych. Uszkodzonych zostało kilkadziesiąt budynków w woj. łódzkim oraz wielkopolskim, na miejscu tych zdarzeń cały czas pracują strażacy.

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu minut z całego kraju spływają informacje o uszkodzeniach wywołanych silnym wiatrem. Wstępne informacje mówią o pojawieniu się dwóch trąb powietrznych, jednej na terenie woj. wielkopolskiego i drugiej w woj. łódzkim. Pojawiające się zdjęcia i nagrania przedstawiają ogrom zniszczeń.

– Prawdopodobnie mieliśmy do czynienia przynajmniej z kilkoma trąbami powietrznymi o dość dużej sile. Wstępna ocena zniszczeń wskazuje na co najmniej kategorię intensywności F2 w skali Fujity. Oznacza to, że szkody powstałe w wyniku przejścia tych zjawisk są bardzo duże i rzadko obserwowane na obszarze naszego kraju – informują Polscy Łowcy Burz.

Wiatr zerwał dachy i uszkodził ściany budynków, połamał drzewa, co więcej przeniósł na znaczą odległość elementy poszyć dachowych. Obecnie nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Cały czas na miejscu tych zdarzeń pracują strażacy. Kilkaset tysięcy odbiorców w całym kraju pozostaje bez prądu.

Co najmniej 5 samochodów ciężarowych przewróconych zostało przez wiatr, częściowo, bądź całkowicie blokuje drogi w woj. łódzkim.

W regionie silny wiatr łamie głównie drzewa. Strażacy od rana interweniują do usuwania drzew głównie na ciągach komunikacyjnych. Tak było m.in. na drodze krajowej nr 48, na trasie Kock – Moszczanka, a obecnie nieprzejezdna jest droga wojewódzka nr 830 w miejscowości Tomaszowice Kolonia w gminie Jastków. Jak nam przekazano, drzewo spadło tam na pojazd, na miejscu pracują służby ratunkowe.

Ważne informacje Policji Łódzkiej

Utrudnienia na S8 w powiecie piotrkowskim. Dwie przewrócone ciężarówki. Oba zdarzenia miały miejsce po godzinie 6. Jeden pojazd jechał w kierunku Katowic, zarzuciło go na lewą stronę, przebił się przez barierki i położył na pasie w kierunku Łodzi. Drugi jechał w kierunku na Łódź, także przewróciło go do rowu. Na S8, kierunek Warszawa, zalecany objazdy przez Żarnowice, a następnie na Wolbórz. UTRUDNIENIA TAKŻE NA A1. Na 273 km A1 w powiecie łęczyckim leży ciężarówka. Ruch odbywa się jednym pasem. Kolejna leży na węźle Piątek.

(fot. KP PSP Pleszew\Policja Łódzka)

8 komentarzy

 1. a to czasem nie przez Tuska ?

  • To reakcja Boga na rządy PiS-u.

   • Jasny Gwint !!!

    Ja ci powiem (zaprawdę), „abc”, że ciężko jest być Bogiem… dzień i noc, nie ustają stękania i jęki: „Boże spraw…” „Boże daj…” a skąd tu, kur…a, brać !!!

  • Mondry Polak po skodzie

   A skąd tam przez Tuska… to ponoć dobry Bóg, karze swoje owieczki (nie omijając baranków) za nadmiar jęczenia o łaski, których On nie może, albo nie chce udzielić.

  • Wina Tuska i peło!
   Ale nie bój!
   Matołusz założy swoją kurteczkę od sytuacji wyjątkowych (tą z flagą na ramieniu) i pojedzie w kraj, z gospodarskimi wizytami (niczym tow. Gierek) – obiecując złote góry i gromiąc przy tym zapędy brukselskiej mafii!

  • Sasin z Hameryki przywiózł ;p

 2. To kara Boza za glosowanie na socjalistow z PIS, PO, SLD, PSL!

Kursy walut

 • USD 4.4325zł 1.12%
 • GBP 5.3212zł 0.85%
 • EUR 4.7476zł 0.6%
 • CHF 4.7856zł 0.84%

Polub nas