690 680 960

To będzie żywa lekcja historii. Odtworzą bitwę stoczoną w 1939 roku z wojskami niemieckimi

Niezwykle ciekawie zapowiada się wydarzenie, jakie w najbliższą niedzielę zostanie zorganizowane w powiecie kraśnickim. „Rekonstrukcja Bitwy Szastarka-Polichna 29 września 1939 roku” skierowana jest do całych rodzin.

W niedzielę 11 września w miejscowości Polichna Czwarta w gminie Szastarka w powiecie kraśnickim zorganizowana zostanie inscenizacja historyczna. W wydarzeniu p.n. „Rekonstrukcja Bitwy Szastarka-Polichna 29 września 1939 roku” weźmie udział ok. 200 osób, które odtworzą wydarzenia, jakie miały miejsce na tym terenie podczas kampanii wrześniowej.

Głównym celem widowiska jest krzewienie historii. Oprócz odtworzenia samych walk, będzie można zapoznać się, jak w ówczesnych czasach wyglądał ubiór żołnierzy i mieszkańców, z jakiej broni korzystano, a także poznać stosowane wówczas komendy czy też język.

Rekonstrukcja bitwy będzie poprzedzona uroczystością religijno-patriotyczną poświęconą żołnierzom września 1939 roku. Odprawiona zostanie msza święta, do tego dochodzi uroczysty Apel Poległych i złożenie kwiatów przy Grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu w Polichnie.

Sama rekonstrukcja rozpocznie się o godzinie 14:30 na polach naprzeciwko stadionu.

(fot. archiwum/zdjęcie ilustracyjne)

Jeden komentarz

  1. Chwała BOHATEROM !

    Żołnierzom Września 1939

Kursy walut

  • USD 4.4911zł -0.34%
  • GBP 5.4564zł 0.76%
  • EUR 4.6892zł 0.45%
  • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej