Terespol/Dorohusk: Przemyt goni przemyt. Papierosy na granicy za 150 tys. złotych

Przemyt za przemytem na wschodniej granicy. W minionym tygodniu ujawniono na przejściach granicznych w Terespolu i Dorohusku papierosy o wartości 150 tys. złotych.

Przemytnicy wykorzystują wszystkie dostępne możliwości przemytu. Papierosy próbują przeszmuglować w autach osobowych, pojazdach dostawczych, autokarach a także w pociągach. Funkcjonariusze Służby Celnej z Terespola i Dorohuska w minionym tygodniu ujawnili kontrabandę wartą 150 tys. złotych. Aby uzbierać taką wartość kontrabandy wystarczyły trzy kontrole.

W środę 8 kwietnia w autokarze jadącym z Białorusi celnicy z komórki zwalczania przestępczości w Terespolu znaleźli blisko 2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Przemyt ukryty był w przerobionym zbiorniku paliwa. 31-letni mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Razem z wartymi ponad 25 tys. zł papierosami celnicy zatrzymali też przerobiony na potrzeby kontrabandy autokar.

W czwartek, dzień później, nad ranem celnicy z przejścia granicznego w Dorohusku skontrolowali busa. Mundurowi szybko zorientowali się, że auto ma podwójne tylne drzwi. W skrytce było ponad 7 tys. paczek ukraińskich papierosów. Podróżujący samochodem 32-letni obywatel Ukrainy nie przyznał się do próby przemytu.

– Funkcjonariusze postawili 32-latkowi zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Jako dowód w sprawie zatrzymali też przystosowane do przemytu auto. Okoliczności sprawy wyjaśnia Urząd Celny w Lublinie – informuje rzecznik prasowy Izby Celnej podkom. Marzena Siemieniuk.

Z kolei w piątek celnicy z Dorohuska udaremnili przemyt wartych niemal 30 tys. zł papierosów. Wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy ukryte były w dachu pociągu osobowego relacji Kijów – Warszawa.

Do przemytu nikt się nie przyznał.

2015-04-11 15:32:33
(fot. Izba Celna)

6 komentarzy

  1. A czy wagony też zostały zatrzymane w sprawie jako dowód kontrabandy ?????

  2. jakby ludziom dobrze płacili za pracę to by nie musieli robić takich rzeczy.

    • Obniżyć akcyzę będzie mniej przemytu.Nasze kochane państwo z miłości do UE podnosi akcyzę i tym sposobem kwitnie przemyt i pokątny handel

  3. Niech papierosy wrócą do cen z przed kilku lat, to nie będzie przemytu. Podnoszą ceny, a zarobków nic. Jak by przykładowo L&My kosztowały 6zl a nie prawie 14 ludzie ruskich by nie kupowali bo było ich by stać na fajki.

  4. dokładnie po za tym z czego ludzie maja zyc jak w tym kraju nie ma pracy a nawet jak jest to za 1100zł co mozna z tym zrobic majac rodzine na utrzymaniu

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew