Sytuacja w Bogdance jest stale monitorowana. Spółka zapewnia, że zakażenia nie wpływają na jej funkcjonowanie

Większość z zakażonych koronawirusem osób w Bogdance to górnicy. Pozostałe osoby, to pracownicy spółek współpracujących z kopalnią. Ognisko to znajduje się obecnie w fazie rozwojowej.

W środę służby sanitarne poinformowały o dwóch nowych ogniskach COVID-19 w powiecie łęczyńskim. Oba znajdują się w fazie rozwojowej. Jedno z nich znajduje się w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łęcznej, gdzie zakażonych jest 6 pracowników. Kwarantannie poddano 13 osób a przebadano 10. W izolacji domowej przebywa pięć osób, jedna jest hospitalizowana.

Drugie ognisko znajduje się w kopalni węgla kamiennego w Bogdance. W tym przypadku, według danych Sanepidu, 13 osób jest zakażonych, 95 kolejnych objęto kwarantanną, wykonano już 82 testy. 10 osób przebywa w izolacji domowej.

Jak wyjaśnia Marcin Kujawiak ze spółki Lubelski Węgiel Bogdanka, wśród 13 osób zakażonych jest 11 górników. Pozostałe dwie osoby to pracownicy spółek współpracujących z kopalnią. Jeżeli chodzi o osoby przebywające w kwarantannie to w środę wieczorem było ich 39. Z tego 32 osoby to pracownicy kopalni, a 7 osób zatrudnionych jest w spółkach.

Marcin Kujawiak zapewnił jednocześnie, że sytuacja w Bogdance jest stale monitorowana, stosowane są również procedury, które zostały wcześniej wypracowane. Obecne zakażenia nie wpływają na funkcjonowanie spółki.

(fot. LW Bogdanka)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. To za dwa tygodnie będzie drugi Śląsk.

 2. Sytuacja jest stale monitorowana… bzdury. Dlaczego dopiero teraz informacje wypływają na światło dzienne a niektórzy górnicy już od 3 tygodni siedzą w domu bo kopalnia zabroniła im przychodzenia do pracy z uwagi na koronowirusa. Nie jest to fakenews bo mam górnika fedrującego na dole w rodzinie i od 3 tygodni siedzi w domu bez żadnych badań.

 3. Już przestańcie panikować. Szukać gdzie, kto jest zainfekowany. Polowanie na czarownice.

 4. Dla ludzi, który nie kumają o co chodzi. Kopalnie trzeba zamknąć. A jak zamknąć w przyszłości coś co jest rentowne? Świrus tylko w kopalni jest? CI ludzie do biedry nie chodza? tam świrusa nie ma?

  • O matko i córko…gdzie to się chowa…Zakażenia zdarzają się również w sklepach, ale jakoś nie widziałem, żeby w sklepach ktoś przebywał twarzą w twarz z kimś przez pół godziny czy dłużej. Nie zjeżdża się w Dino w 12 osób windą, w Stokrrotce nie ma wspólnych prysznicy. No i większość ludzi się nie zna więc stsouje srodki ochrony i dystans. Amen.

  • Górniki do Biedronki nie chodzą bo ze wstydu przyjeżdżają do Biedronki do Lublina. Tam się znają wszyscy w Lublinie już nie. Duma dryla …

 5. 82 testy – sytuacja jest monitorowana, przecież to są sprzeczne informacje jakby monitorowali to by zrobili masowe testy ale wtedy musieli by zamknąć kopalnię na 2 tygodnie

 6. I co z tego, że są zakażeni. Ilu zachorowało? Nie mylcie zakażeń od zachorowań. Zakażenie jest niegroźne dla człowieka bo nawet nie wie, że się zakaził skoro nie wpływa to na jego stan zdrowia. Jedynie zachorowanie jest istotne. Ile zachorowało? Propaganda i sztuczny chaos i „owce na monawce wodzi” rząd!

 7. Trzeba zamknąć i sprzedać kopalnię razem z wirusem. Na pewno Niemiec kupi w ,,dobrej cenie,,

 8. Niech zamkną te kopalnie Lw cesarstwo się skończy będzie płacz spłacania kredytu

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!