Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Biomed Lublin pokazał lek na koronawirusa. Kurs akcji wystrzelił w górę

Bardzo duże zainteresowanie inwestorów lubelską spółką biotechnologiczną. Firma jako pierwsza na świecie stworzyła skuteczny lek na COVID-19. Po tej informacji kurs akcji zaczął gwałtownie rosnąć.

Spółka Biomed Lublin była gwiazdą środowej sesji warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Kiedy lubelska spółka biotechnologiczna ogłosiła, że zakończyła produkcję pierwszej serii polskiego leku na COVID-19 z osocza ozdrowieńców, natychmiast zareagowali na to inwestorzy. Zwłaszcza, że badania laboratoryjne potwierdziły jego skuteczność. To wszystko sprawiło, że kurs akcji wystrzelił w górę w ciągu kilku godzin i wzrósł o blisko 40 proc.

Kiedy pod koniec ubiegłego tygodnia jedna akcja Biomedu była wyceniana na ok. 12 zł, tak wczoraj na zakończenie sesji jej cena wynosiła już około 22 zł. Zainteresowanie inwestorów lubelską spółką widać od czasu, kiedy Biomed rozpoczął prace nad lekiem na COVID-19. W tym czasie notowania spółki cały czas rosną. Warto tu wspomnieć, że jeszcze na początku roku jedna akcja spółki kosztowała około złotówki.

W pierwszym półroczu bieżącego roku Biomed Lublin znacznie poprawił też swoje wyniki finansowe. Przychody wzrosły o 7 procent do 19,7 miliona złotych, zaś zysk operacyjny o 13 procent do 2,24 miliona złotych. Spółka dobre półrocze tłumaczy dużo lepszym sprzedażowym miksem, a także wzrostem sprzedaży poza granicami naszego kraju.

Biomed Lublin pokazał lek na koronawirusa. Kurs akcji wystrzelił w górę

(fot. lublin112.pl, Google)

16 komentarzy

  1. Kto w marcu zainwestował 1000 zł w Biomed dziś ma 20 tys. Tak się robi kasę 🙂

  2. Aptekowa Mafia nic wiecej na ich stronie jedyne co wazne to zarobki nie zdrowie ludzi.. dlatego tak wciskaja szczepionki leki ludziom (zarobki na stronie nie klamia) …. Jak by nie bylo zdrowego stylu zycia , zdrowego jedzenia a nasz system odpornosci nie istnieje.. wystarczy wam ZINC wit D i C Zinc zabija wrzystkie Korona wirusy a teraz jest sezon wlasnie na przeziebienia a te przeziebienia to sa wrzystko korona wirusy Influenza itd.. na to nie trzeba szczepionek lekow jedyne co trzeba to dbac o siebie.. nie sluchajcie sie tej koncerny oni was nie lecza.

Z kraju