Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Synoptycy przygotowali prognozę pogody dla naszego regionu. Od razu wydali dwa ostrzeżenia

Kierowców w czwartek rano czekają trudne warunki do jazdy. Z jednej strony przez marznące opady, z drugiej zaś przez silny wiatr.

Jak wynika z najnowszych danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w czwartek rano na terenie województwa lubelskiego mają występować opady deszczu. To w połączeniu z niską temperaturą sprawi, iż na drogach i chodnikach zrobi się ślisko.

Synoptycy wydali właśnie dwa ostrzeżenia dla naszego regionu. Pierwsze dotyczy właśnie opadów marznących powodujących gołoledź. Jak wynika z prognoz, pojawią się one w czwartek rano i będą trwały do popołudnia. Strefa opadów ma się przemieszczać z północnego-zachodu na południowy-wschód.

Jeżeli chodzi zaś o drugie ostrzeżenie, to związane jest ono z silnym wiatrem. Jego średnia prędkość ma wynosić ok. 40 km/h, jednak w porywach będzie osiągał nawet 85 km/h. W tym przypadku ma zacząć silnie wiać przed południem.

Alert dotyczy wszystkich powiatów, jednak oczywiście należy pamiętać, że zjawiska pogodowe często występują lokalnie. Oznacza to, że mogą pojawić się w kilku miejscowościach, a w sąsiednich już nie.

Jeden komentarz

  1. Od razu wydali dwa ostrzeżenia. I bardzo dobrze. Po co drobić po jednym, lepiej hurtowo.
    Czekamy na więcej w pakiecie.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo