690 680 960

Sygnał od Czytelnika. Na Starym Mieście grasują szczury

Nasz Czytelnik powiadomił nas o poważnym problemie występującym w rejonie Starego Miasta w Lublinie. Od jakiegoś czasu na ul. Rybnej i ul. Olejnej pojawią się szczury, z którymi do chwili obecnej nikt nic nie zrobił.

Nasz Czytelnik zwrócił się do nas z prośbą o zajęcie się tematem szczurów bytujących na Starym Mieście w Lublinie. Jak informuje pan Dariusz zwierzęta najczęściej widać pomiędzy kamienicami przy ul. Rybnej i ul. Olejnej. Sytuacja taka trwa od miesięcy zimowych.

– Na przestrzeni między kamienicami: Rybna 4a, Olejna 5 oraz remontowaną Olejna 7 chodzą sobie o różnych porach dnia szczury. Sytuacja taka trwa od zimy. W znajdującej się tam skarpie mają nory. Żywią się resztkami z 9 znajdujących się tam śmietnikowych pojemników – informuje pan Dariusz.

Dostępność pożywienia w pojemnikach na odpadki sprawia, że szczury bardzo polubiły ten rejon. Tym bardziej, że pojemniki ze śmieciami znajdują się w kilku miejscach.

– Zawiadamiany był i Sanepid i Straż Miejska, ale nic się nie zmieniło. W kamienicach tych są też rodziny z małymi dziećmi. Nie będę dodawał też, że nie stanowi to chlubnej wizytówki dla turystów zaglądających na to podwórko, aby podziwiać unikatowe, drewniane galerie kamienicy Rybna 4a – dodaje pan Dariusz.

Ze sprawą zwróciliśmy się do Straży Miejskiej Lublin. Czekamy na odpowiedź. Jeżeli macie taki sam problem w rejonie Starego Miasta piszcie do nas lub zamieśćcie informację w komentarzu pod materiałem. Wkrótce wrócimy do tego tematu.

(fot. lublin112.pl, pixabay.com)

25 komentarzy

 1. Idąc do szkoły ul. Bernardyńską często leżą rozjechane

  • O !!! I tu Straż Miejska, araz nasza „poświecana” policja ma pole do popisu, powinno sie wszcząć postepowanie przeciwo kierowcom, którzy dopuszczają się tych zbrodni.

 2. UCHWAŁA NR 485/XVIII/2016 RADY MIASTA LUBLIN
  z dnia 19 maja 2016 r.
  w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Lublin

  Rozdział 7
  Wyznaczanie obszarów podlegających obowiązkowej deratyzacji i terminów jej przeprowadzania
  § 15
  1. W celu zapobiegania powstawaniu chorób zakaźnych przenoszonych na ludzi i zwierzęta przez szczury i myszy ustala się obszary podlegające obowiązkowej deratyzacji: obszary zabudowy mieszkaniowej,usługowej, techniczno-produkcyjnej oraz obszary zabudowy produkcyjnej w gospodarstwach rolnych i hodowlanych oraz zobowiązuje się właścicieli nieruchomości do przeprowadzania deratyzacji.
  2.Właściciele nieruchomości przeprowadzają deratyzację miejsc oraz pomieszczeń nieruchomości,w szczególności takich, jak: węzły ciepłownicze i przyłącza, korytarze, inne pomieszczenia piwniczne,zsypy i komory zsypowe, osłony śmietnikowe, pomieszczenia produkcyjne, magazyny.
  3. Trutkę należy wykładać dwukrotnie w ciągu roku: I termin marzec – kwiecień, II termin wrzesień -październik oraz każdorazowo w przypadku wystąpienia populacji gryzoni na terenie nieruchomości,w ilości i według instrukcji stosowania danego preparatu.

 3. Amerykę odkrył… szczury zawsze tam były i zawsze będą. Poza tym zeżreć na starówce każdy by coś chciał a odpadki to same się nie wywiozą, chyba że pan czytelnik liczy że każdy okruszek chleba czy pojedyńcz obierka z ziemniaka będzie z marszu wywożona poza starówkę.

 4. I tresowane szczury, na szczycie szklanej góry.

 5. WITAM ja na CZECHOWIE na klatce mam tez szczury smrud zdychaja tam gdzie kable sa i juz od sierpnia prosze zeby z tymcos zrobic adiminstracja rozkłada ręce a smrud ze nie da sie przejsc a dotego zsyp robia juz miesiąc szok

  • Dyrdymałko Eustachy

   Ago, a nie pomyślałaś, że i ty możesz coś w tym zakresie zrobić ? Jak widzisz, że dany szczur „strzelił w kalendarz” i za jakiś czas z całą penością będzie ci śmierdział, to weź go i pochowaj „po ludzku”. Łapki ci do pupci przyrosły, że czekasz aż bliżej nieustalony KTOŚ, zromi COŚ ?

 6. Szczury były, są i będą. Nie ma znaczenia czy jest czysto czy brudno, te zwierzęta zawsze będą się przemieszczać jeśli tylko znajdą pożywienie.

 7. Ale gołębie to już mu nie przeszkadzają? Pewnie jeszcze je dokarmia.

 8. bo jakby był tor…,albo deweloper z kotem…

  • Szczury i gołębie są dokarmiane na każdym osiedlu i dzielnicy Lublina przez babcie i inne szkodniki , sypanie chlebka ,starego makaronu na trawniki to przecież normalka , zacznijmy od likwidacji darmowych jadłodajni , zamykaniu altan śmietnikowych i za karaniem dokarmiaczy .

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Koncert charytatywny dla Nelki Wychodzkiej w Bełżycach
Piknik z produktem polskim w Janowie Podlaskim
Festiwal Oręża Polskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Anna Wyszkoni
Piknik Wojskowy pod hasłem „Zostań żołnierzem RP”
Piknik Wojskowy pod hasłem „Zostań żołnierzem RP”