690 680 960

Sygnał od Czytelnika. Na Starym Mieście grasują szczury

Nasz Czytelnik powiadomił nas o poważnym problemie występującym w rejonie Starego Miasta w Lublinie. Od jakiegoś czasu na ul. Rybnej i ul. Olejnej pojawią się szczury, z którymi do chwili obecnej nikt nic nie zrobił.

25 komentarzy

 1. Idąc do szkoły ul. Bernardyńską często leżą rozjechane

  • O !!! I tu Straż Miejska, araz nasza „poświecana” policja ma pole do popisu, powinno sie wszcząć postepowanie przeciwo kierowcom, którzy dopuszczają się tych zbrodni.

 2. UCHWAŁA NR 485/XVIII/2016 RADY MIASTA LUBLIN
  z dnia 19 maja 2016 r.
  w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Lublin

  Rozdział 7
  Wyznaczanie obszarów podlegających obowiązkowej deratyzacji i terminów jej przeprowadzania
  § 15
  1. W celu zapobiegania powstawaniu chorób zakaźnych przenoszonych na ludzi i zwierzęta przez szczury i myszy ustala się obszary podlegające obowiązkowej deratyzacji: obszary zabudowy mieszkaniowej,usługowej, techniczno-produkcyjnej oraz obszary zabudowy produkcyjnej w gospodarstwach rolnych i hodowlanych oraz zobowiązuje się właścicieli nieruchomości do przeprowadzania deratyzacji.
  2.Właściciele nieruchomości przeprowadzają deratyzację miejsc oraz pomieszczeń nieruchomości,w szczególności takich, jak: węzły ciepłownicze i przyłącza, korytarze, inne pomieszczenia piwniczne,zsypy i komory zsypowe, osłony śmietnikowe, pomieszczenia produkcyjne, magazyny.
  3. Trutkę należy wykładać dwukrotnie w ciągu roku: I termin marzec – kwiecień, II termin wrzesień -październik oraz każdorazowo w przypadku wystąpienia populacji gryzoni na terenie nieruchomości,w ilości i według instrukcji stosowania danego preparatu.

 3. Amerykę odkrył… szczury zawsze tam były i zawsze będą. Poza tym zeżreć na starówce każdy by coś chciał a odpadki to same się nie wywiozą, chyba że pan czytelnik liczy że każdy okruszek chleba czy pojedyńcz obierka z ziemniaka będzie z marszu wywożona poza starówkę.

 4. I tresowane szczury, na szczycie szklanej góry.

 5. WITAM ja na CZECHOWIE na klatce mam tez szczury smrud zdychaja tam gdzie kable sa i juz od sierpnia prosze zeby z tymcos zrobic adiminstracja rozkłada ręce a smrud ze nie da sie przejsc a dotego zsyp robia juz miesiąc szok

  • Dyrdymałko Eustachy

   Ago, a nie pomyślałaś, że i ty możesz coś w tym zakresie zrobić ? Jak widzisz, że dany szczur „strzelił w kalendarz” i za jakiś czas z całą penością będzie ci śmierdział, to weź go i pochowaj „po ludzku”. Łapki ci do pupci przyrosły, że czekasz aż bliżej nieustalony KTOŚ, zromi COŚ ?

 6. Szczury były, są i będą. Nie ma znaczenia czy jest czysto czy brudno, te zwierzęta zawsze będą się przemieszczać jeśli tylko znajdą pożywienie.

 7. Ale gołębie to już mu nie przeszkadzają? Pewnie jeszcze je dokarmia.

 8. bo jakby był tor…,albo deweloper z kotem…

  • Szczury i gołębie są dokarmiane na każdym osiedlu i dzielnicy Lublina przez babcie i inne szkodniki , sypanie chlebka ,starego makaronu na trawniki to przecież normalka , zacznijmy od likwidacji darmowych jadłodajni , zamykaniu altan śmietnikowych i za karaniem dokarmiaczy .

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku