Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Świadkowie zareagowali widząc pijanych kierowców na ulicach Lublina

Dzięki obywatelskiej postawie świadków, policjanci zatrzymali dwie osoby, które postanowiły wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Kierujący toyotą miał ponad promil alkoholu w organizmie, zaś kierujący BMW przeszło dwa promile.

Do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło przed godziną 2 w nocy w minioną niedzielę. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że zgłaszający zauważył przy ulicy Przyjaźni kierowcę poruszającego się toyotą, będącego pod wyraźnym działaniem alkoholu. Jak się okazało 31-latek siedzący za kierownicą pojazdu miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Z kolejnego zgłoszenia, które otrzymali policjanci w niedzielę wieczorem wynikało, że na parking przy ulicy Zygmunta Augusta w Lublinie miał przyjechać nietrzeźwy kierowca BMW. Mężczyzna po zaparkowaniu pojazdu miał mieć trudności z wyjściem z auta. Interweniujący policjanci zatrzymali 42-latka. W jego przypadku alkomat pokazał przeszło 2 promile alkoholu.

Obaj mężczyźni niedługo usłyszą zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami oraz świadczenie pieniężne w kwocie 5 tysięcy złotych.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

5 komentarzy

  1. A jaka nagroda dla osób, które uniemożliwiły dalszą jazdę?

  2. Dwa pijane plebsy za kierownicami swoich bolidów. Karać, karać i jeszcze raz karać.

    • Jest plandemia miliony złotych zostało zdefraudowane, bez orzekania o winie kogokolwiek. Co tam pijaki.

Z kraju