690 680 960

Podszywała się pod policjantkę CBŚP. 22-latka została zatrzymana w Gdańsku (zdjęcia)

Lubelscy policjanci wpadli na trop kobiety podszywającej się pod policjantkę CBŚP. 22-latka została zatrzymana w Gdańsku i przewieziona do Lublina. Kobieta najbliższe dwa miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

Policjanci z KMP i KWP w Lublinie wpadli na trop 22-latki, która brała udział w oszustwach „na policjanta”. Mundurowi ustalili, że mieszkanka woj. małopolskiego ma związek z przestępstwem, do którego doszło miesiące temu w Lublinie.

Wówczas na numer stacjonarny 69-latka zadzwonił oszust podający się za policjanta. Fałszywy funkcjonariusz oświadczył, że może dojść do włamania na konto bankowe emeryta. Zdaniem dzwoniącego, ktoś miał podrobić dowód osobisty seniora i przy jego pomocy próbować wypłacić oszczędności. By uchronić pieniądze mieszkaniec Lublina miał wypłacić wszystkie oszczędności i przekazać je policjantce CBŚP.

Funkcjonariusze zebrali w tej sprawie dowody, które doprowadziły ich do Gdańska, gdzie zatrzymali 22-latkę. Jak się okazało, kobieta wpadł w ręce policjantów po tym, jak dokonała oszustwa w Gdyni.

Przy zatrzymanej 22-latce policjanci odnaleźli 10 tysięcy złotych pochodzące z przestępstwa oraz telefony komórkowe i karty sim. Kobieta została przewieziona do Lublina. Usłyszała dwa zarzuty udziału w oszustwie. Jej zadaniem było podszywanie się pod funkcjonariusza CBŚP i odbieranie od emerytów oszczędności. Kobieta decyzją sądu trafiła na 2 miesiące do tymczasowego aresztu.

Policjanci typują ją do innych oszustw. Sprawa jest rozwojowa. Za te przestępstwa może jej grozić do 8 lat więzienia.

(fot. Policja Lublin)

20 komentarzy

  1. Nie karać, przyjąć do służby i niech się spełnia w życiu.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska