Strzeszkowice: Igranie z życiem. Kierowca volvo wyprzedzał na przejeździe kolejowym

Na naszego redakcyjnego maila przyszedł dzisiaj link do filmu, na którym widać jak kierowca volvo wyprzedza inny pojazd na przejeździe kolejowym. Do zdarzenia doszło w Strzeszkowicach.

Na nagraniu, ze środy 7 maja, widać jak kierowca czarnego volvo jedzie za innym uczestnikiem ruchu i w pewnej chwili dodaje gazu i wyprzedza pojazd na przejeździe. Tym skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii.

Od początku 2014 roku na przejazdach drogowo-kolejowych doszło do 44 wypadków i kolizji, 6 osób zostało ciężko rannych a 8 osób zginęło.

_______________________

W Polsce jest ponad 13 800 przejazdów kolejowych na których dochodzi rocznie do blisko 250 wypadków z udziałem pojazdów, w których ginie średnio 38 osób, a 80 odnosi ciężkie obrażenia. Przyczyną tych zdarzeń jest zignorowanie przepisów o ruchu drogowym i próba pokonania przejazdu przed zbliżającym się pociągiem mimo znaków „Stop” i sygnalizacji ostrzegawczej, omijanie zamkniętych półrogatek, a nawet przejeżdżanie pod zamykającymi się szlabanami. Drugi problem stanowią osoby poruszające się po torach lub przechodzące przez nie w miejscach niedozwolonych, co jest przyczyną blisko 300 wypadków rocznie. Obie kategorie zdarzeń odpowiadają za blisko 80 % wypadków na kolei i prawie 100% ofiar.

2014-05-08 18:56:13
(fot. wideo Czytelnik Szymon)

Zobacz również

24 komentarze

 1. ktoś te ograniczenia ustawia w określonym celu ,a tacy kierowcy jak wy je łamią ,nad głupotą niema co polemizować . nikt na nikim nie wymusza wyprzedzania w miejscu zakazanym.na tym kierowcy też wymuszono wyprzedzanie http://www.youtube.com/watch?v=Io5mVXgPoTE&feature=youtu.be

 2. szkoda ,że w to volvo pociąg nie pierdyknął było by na co popatrzeć.

 3. Cytat:”A nie blokował drogi ?”
  A zerknij na filmik i zobacz że prawa strona nie nadaje się do jazdy.Ktoś kto sam zarobił na samochód dba o swoje.Ty za pewnie tatusiowym prezentem po dziurach jeździsz..
  Szkoda że pociąg nie jechał,miszczowie by nie pisali komentarzy.

  • jak cie nie stać na utrzymanie samochodu i jego bieżące naprawy to przerzuć się na autobus lub pociąg.

   Ruch obowiązuje prawostronny i żadne dziury w nawierzchni nie usprawiedliwiają jechania środkiem jezdni.
   Powinien zjechać na prawo zwolnić i dać się wyprzedzić.

   • Zobacz baranie jeden z drugim, że przed samym przejazdem w momencie wyprzedzania wyprzedzany na milimetr nie zjechał do prawej a wyprzedzony został. To równie dobrze mógł zostać wyprzedzony wcześniej. I nie pierdolcie głupot o blokowaniu drogi.

 4. Wcale się nie dziwię,że ostatnio wypadki sypią się jak z rękawa- skoro większość ,zapewne jeżdżących popiera kierowcę volvo. A gdzie przepisy prawa o ruchu drogowym? Straszne cwaniactwo i buractwo, a efekty na tej stronie widać codziennie.

 5. dobry filmik, teraz tylko podesłać na policję. a co do komentarzy „specjalnie jechał środkiem”, ” czy specjalnie jechał wolno”… jasne, pewnie we dwóch się umówili, żeby jeździć w ten sposób po okolicy z autorem filmu i w ten sposób prowokować innych kierowców. ludzie leczcie się. na przejazdach kolejowych się nie wyprzedza. koniec kropka… nie jest istotne czy facet jechał 5 km/h czy dziesięć…na przejeździe się nie wyprzedza. jak denerwuje was tempo jazdy innych, to nie powinniście wsiadać za kółko

 6. Co nie zmienia faktu że przed przejazdem trzeba się zatrzymać i żaden znak stop nie jest tu potrzebny, elektronika też nawala i może się nie zapalić światło jak będzie jechał pociąg, kierowca ten auta z przodu owszem jedzie nie prawidłowo bo blokuje ale kierowcy volvo nic nie usprawiedliwia, przez takich pośpiesznych kierowców ludzie giną, ale Wy kozaki co tak jeździcie zrozumiecie to jak zginie ktoś z Waszej rodziny albo Waszych bliskich czego nie życzę nikomu! Tyle w temacie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Święto Pszczół oraz otwarcie Pasieki UMCS
Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach