Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Strażak z funkcjonariuszem rzucili się w pościg za pijanym kierowcą. Usiłowano ich przekupić… wykonaniem tatuażu

Strażacy często są wzywani do wypadków, w których sprawcami są pijani kierowcy. Wiedzą więc doskonale, jak poważne potrafią być ich skutki. Dlatego też jeden z nich wraz z funkcjonariuszem służb  mundurowych na widok jadącego wężykiem kierowcy nie zawahali się zareagować.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek wieczorem w miejscowości Kolonia Biskupie koło Lublina. Kierujący volkswagenem mężczyzna podjął manewr wyprzedzania jadącego przed nim pojazdu. Manewr ten wykonał tak niebezpiecznie, że o mało nie doprowadził do zderzenia z wyprzedzanym autem.

Jak się okazało, wyprzedzanym kierowcą był funkcjonariusz służby więziennej będący poza służbą. Widząc co wyczynia kierowca volkswagena, zaczął podejrzewać, iż może znajdować się on pod wpływem alkoholu. Po chwili udało mu się doprowadzić do zatrzymania kierowcy volkswagena.

Świadkiem zdarzenia był strażak, który akurat znajdował się w pobliżu. Mężczyźni we dwóch, jeden od strony kierowcy, drugi od strony pasażera otworzyli drzwi volkswagena. Od razu poczuli silną woń alkoholu. Zabrali kierowcy kluczyki, a następnie powiadomili dyżurnego policji.

Jak nam wyjaśniali świadkowie, w pojeździe znajdowały się dwie osoby, mężczyzna oraz kobieta.

– Na początku kierowca błagał, żeby go puścić. Gdy policjant wyciągnął go zza kierownicy, ten ledwo co stał na nogach. Z kolei kobieta, jego żona, usiłowała nas przekupić tym, że zrobi nam tatuaż, jeżeli puścimy ich wolno. Od razu zostali poinformowani, że próbują przekupić funkcjonariusza – wyjaśniał nam jeden z mężczyzn, którzy brali udział w obywatelskim zatrzymaniu.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W pojeździe znajdował się kolejny alkohol. Mężczyzna został przewieziony na komisariat, gdzie prowadzone są z nim dalsze czynności. Jak wytrzeźwieje zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty.

(fot. nadesłane)
2017-11-13 21:34:07

22 komentarze

 1. Pijany na wsi w passacie – nowość 🙂

 2. Brawo strażaku B******* !!!

 3. skoro policjant by poza służbą to jakim cudem mieli przekupić funkcjonariusza ?? zatrzymał ich zwykły Mietek a nie policjant na służbie (osoba publiczna) ?? brechta z milicyjno-gaśniczej obławy !!

  • Jak masz to użyj mózgu. Przecież nie jest tu mowa o jakimś przestępstwie przekupienia, tylko że ludzie chcieli przekupić czymś tam. Ale ludzie macie oporne myślenie. Mogli tylko ich nastraszyć, że przekupić chcą policjanta. Ale przecież znawca wszystkiego, komentator zawodowy na forum wie wszytko lepiej. Naprawdę masz czlowieku takie ciasne myślenie? Jeszcze głupie pytanie zadajesz, jakim cudem ? srakim coś tam pogadali, żeby ich puścić bo coś tam i tyle, a ty zaraz kopę zrobisz z radości po komentarzu ahahaha

   • nieprzekupny jak zawsze 88

    hahahaha. Równie dobrze mógł byś npapisać w komentarzu ” coś tam coś tam 2 ” i na jedno by wszyło !! kupa co do ilości też się zgadza !!

  • Brechta z Ciebie. Policjant może wykonywać czynności gdy zachodzi taka konieczność nawet poza służbą (nawiasem mówiąc – powinien). Ba, na dodatek może on przybrać do pomocy cywila, który nabywa w trakcie czynności prawa jak funkcjonariusz. Podsumowując brechta jest jednak z Ciebie 🙂
   P. S. – odsyłam po wiedzę do kodeksów.

  • Funkcjonariuszem się jest całą dobę a nie tylko w służbie, ale o tym trzeba mieć trochę pojęcia. A tobie Mietku życzę wielu również udanych akcji. Dla niektórych pijany na wsi w aucie to żadna nowość, a dla innych którzy potrafią zareagować w takiej sytuacji to świadomość że właśnie wtedy może ratuje komuś życie

  • To prawda. On był poza służba. Więc czy to może być traktowane jakby był w czasie służby? To było tzw.obywatelskie zatrzymanie. (nienawidzę tego słowa).

   • Może być i poza służbą, jednak w momencie gdy w uzasadnionym przypadku podejmuje czynności traktowany jest jak funkcjonariusz w służbie. Po więcej szczegółów odsyłam do kodeksów – tam wszystko jest klarownie nakreślone. 🙂

   • Aha, jeśli chodzi o słowo, którego tak nie lubisz to chodzi tu o „obywatelskie ujęcie”, ponieważ zatrzymać może organ do tego uprawniony, a w odniesieniu do cywila chodzi o ujęcie – w tym przypadku również odsyłam do kodeksów – po lekturze wszystkie wątpliwości zapewne zostaną rozwiane. A tak na marginesie to chyba trzeba się cieszyć, że kolejny pijak wyeliminowany z dróg, a tutaj dyskusja uciekła w bok – trochę to dziwne……

 4. „Z kolei kobieta, jego żona, usiłowała nas przekupić tym, że zrobi nam tatuaż, jeżeli puścimy ich wolno.” Dobrze że nie loda. hehe.

 5. Studętkom jezdem to wiem że....

  Mogła bym ci odrazu napisać, ale spróbuj pomyśleć, jak nic nie wymyślisz, wtedy zapytaj jeszcze raz, cepie.

 6. jak nam przekazano

  ale wiesz ze cep jest zbodowany z dwoch kijow zwierzaka a drogiego dobijacza

 7. Proponuję wypłatę za nadgodziny dla Pana ? w końcu był po pracy ale pracował więc jak najbardziej się należy.

 8. Z tego co mi wiadomo strażak to też funkcjonariusz.

 9. roztrząsacie drobiazgi zamiast cieszyc że pijusa mniej na drodze

 10. Wczytajcie się !!!
  Tu mowa funkcjonariuszu Służby Więziennej a nie Policji…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo