Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sprzątała dom, „sprzątnęła” też pieniądze (zdjęcia)

Policjanci z Białej Podlaskiej zatrzymali 35-latkę podejrzaną o kradzież gotówki z jednego z domów, w którym sprzątała. Mundurowi ustalili, że proceder trwał wiele miesięcy, a wartość strat została oceniona na kwotę około 26 000 zł.

W ubiegłym tygodniu bialscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu uzyskali informację, z której wynikało, że 35-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej, podejrzewana jest o regularne okradanie swoich pracodawców, podczas sprzątania ich domu. Proceder ten miał trwać od wielu miesięcy.

– Policjanci zatrzymali kobietę na gorącym uczynku zdarzenia. Ujawnili też przy niej pieniądze, które zostały skradzione tuż przed zatrzymaniem. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że „amatorka cudzego mienia” wykorzystując sposobność przeszukiwała m.in. odzież pokrzywdzonych, zabierając część znalezionej tam gotówki – informuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Mundurowi ustalili, że proceder nieuczciwej pracownicy trwał od stycznia ubiegłego roku, a wartość strat oszacowana została na kwotę około 26 000 zł.

– Kobieta usłyszała już zarzuty i przyznała się do winy. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Sprzątała dom, „sprzątnęła” też pieniądze (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

PRZECZYTAJ

Chciała pomóc „zięciowi”. Wspólnie z mężem przekazała oszustce 50 tys. złotych

5 komentarzy

  1. Sprzątała dom, „sprzątnęła” też pieniądze. Pracowita kobieta.
    A mówią, że Polakom nic się nie opłaca, nawet pracować.

  2. Jeżeli powie, że żałuje i przeprasza, to powinno się skończyć na srogim pouczeniu.

  3. POlka czy Ua ?

Dodaj komentarz

Z kraju