Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Panattoni oddaje nowy obiekt na Lubelszczyźnie. Czterech najemców w Panattoni Park Lublin IV

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, konsekwentnie napędza rozwój rynków wschodzących w Polsce i oddaje do użytku kolejną inwestycję na Lubelszczyźnie. Pierwsi najemcy rozpoczynają działalność w Panattoni Park Lublin IV.

Panattoni dostarczyło w województwie lubelskim już ponad 250 000 m kw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej. Składają się na nią trzy parki przemysłowe, w tym największy w Polsce Wschodniej Panattoni Park Lublin II oraz dwa obiekty szyte na miarę, zrealizowane dla operatorów logistycznych: DB Schenker oraz Rohlig SUUS Logistics. Deweloper nie zwalnia tempa i oddaje do użytku kolejną inwestycję. Panattoni Park Lublin IV to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni 52 000 m kw., który powstał w Strefie Aktywności Gospodarczej w Świdniku.

– Panattoni Park Lublin IV doceniło już czterech najemców z całkowicie różnych branż – automotive, produkcji suplementów, FMCG i papierniczej specjalizującej się w wytwarzaniu opakowań. Świadczy to o dużej elastyczności kompleksu i potencjale dla zróżnicowanych procesów zarówno produkcyjnych, jak i logistycznych. Najemcy to firmy o międzynarodowym zasięgu – prowadzą wysoko wyspecjalizowaną działalność wiążącą się z niestandardowymi potrzebami, na które Panattoni jako deweloper odpowiedział – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director w Panattoni.

Firma KOSTAL Automobil Elektrik, specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań dla sektora motoryzacyjnego, podpisała umowę na ponad 17 000 m kw. powierzchni, obejmującej wydzielone przestrzenie produkcyjne w pełni dostosowane do potrzeb najemcy, magazyn i biuro.

Ze względu na specyfikę działalności, indywidualne dostosowanie przestrzeni niezbędne było też w przypadku firmy Leciforce – producenta wysokiej jakości lecytyny i fosfolipidów. Wyroby te mają zastosowanie między innymi w branżach farmaceutycznej i kosmetycznej – tego typu produkcja wymaga zaawansowanego technologicznie zakładu, który sprosta wymaganiom i rygorystycznym normom nakładanym przez przepisy sanitarne.

Kolejnym z najemców parku jest firma Mastermedia. Światowy potentat w eksporcie polskiej żywności rozpoczął procesy magazynowe i dystrybucyjne na powierzchni 14 000 m kw.

Najnowszym najemcą jest MM Lublin. Producent pudełek składanych i etykiet samoprzylepnych dla rynku kosmetycznego, farmaceutycznego i opieki zdrowotnej, który zaopatruje klientów zlokalizowanych w Europie Zachodniej, Środkowej i Wschodniej, w nowym parku prowadzić będzie procesy magazynowe.

– Po terminalu dla DB Schenker to już nasza druga inwestycja w ramach świdnickiej Strefy Aktywności Gospodarczej, zrealizowana dzięki doskonałej współpracy z władzami gminy, które tworzą przyjazne warunki do inwestowania i prowadzenia biznesu. Województwo lubelskie staje się obecnie motorem napędowym całej Polski Wschodniej i przyciąga międzynarodowych graczy. Sprzyjają temu dostęp do zasobów pracowniczych, w tym również do wykwalifikowanej kadry, stale rozwijająca się infrastruktura – kolejne szlaki komunikacyjne na czele z międzynarodową trasą Via Carpatia oraz nowy lotniczy terminal cargo, a także dynamiczny wzrost wolumenu nowoczesnej powierzchni, w czym ogromną zasługę mają inwestycje Panattoni – podsumowuje Dorota Jagodzińska-Sasson.

Panattoni Park Lublin IV powstał w Świdniku, w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy regionu. Dodatkowym atutem jest bliskość Portu Lotniczego Lublin, gdzie powstaje właśnie nowy terminal cargo. Kompleks zlokalizowano przy węźle Lublin-Zadębie, który stanowi punkt styku dróg S12 – docelowo łączącą Polskę Centralną ze wschodnią granicą – i S17, biegnącą z Warszawy do Lublina, a w przyszłości do południowo-wschodniej granicy. Inwestycja gwarantuje także doskonały dostęp do drogi S19, będącej częścią Via Carpatia.

Świdnicki park przejdzie proces certyfikacji metodą BREEAM na poziomie Excellent, co odpowiada wymogom technicznym Panattoni. Dachy obu budynków kompleksu zostały wzmocnione pod montaż instalacji fotowoltaicznych – ten standard obowiązuje w Panattoni już od 2 lat. Wdrożono rozwiązania z zakresu zrównoważonego budownictwa, takie jak podwyższona izolacyjność ścian czy znaczne zejście z zapotrzebowania na energię pierwotną (EP), a jeden z najemców dodatkowo skorzysta z systemu odzysku ciepła ze sprężarek.

Zadbano o rozwiązania dla przyszłych użytkowników parku. Zapewniono strefę rekreacyjno-wypoczynkową z ławostołami i wejściem do obiektu w stylu pocket park, a przestrzeń biurową dostosowano dla osób z niepełnosprawnościami. Rozwiązania wspierające zrównoważony transport obejmują zadaszone miejsca na rowery oraz stacje ładowania dla samochodów elektrycznych, a dodatkowo 5 proc. miejsc postojowych przeznaczono na system car-sharingu. Zgodnie z wytycznymi ekologa na terenie inwestycji powstanie łąka kwietna oraz zostanie posadzonych kilkadziesiąt drzew – m.in. klonów pospolitych oraz lip drobnolistnych. Zamontowane zostaną budki lęgowe dla ptaków i hotele dla owadów. Wybudowano także zbiornik retencyjno-rozsączający. Naśladuje on naturalny obieg wody – retencja chroni lokalny ekosystem, ogranicza erozję gleby i zanieczyszczenia powierzchniowe.

15 komentarzy

 1. Widzicie ? Taki Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, konsekwentnie napędza rozwój rynków wschodzących w Polsce i oddaje do użytku kolejną inwestycję na Lubelszczyźnie, a Wam Polakom się nie opłacało to robić u niego za murzynów..

 2. Radio Ma... wieprzową twarz

  Polakom nic się nie opłaca, prócz robienia za murzynów w Lidlach, Biedronkach, Stokrotkach, czy tak jak tu u Panattoni.

  • Nie gadaj… nie jest tak źle, niektórym się opłaca budować muzea, stawiać pomniki swoim świętym i „świętym” szlajać się po wystawach, rocznicowych spędach, a nawet chadzać na spotkania z ułaskawionymi przez pisowskiego prezydenta, pisowskimi przestępcami.
   Nawet blokować drogi się opłaca, choć pracować, nie.

   • Krzysztof Muszczyk

    Ej, Chichot, a wiesz, że jeden z twoich idoli – Wielki Wódz OTUA ułaskawił kiedyś „Słowika”? Gangusa, przy którym Wąsik i Kamiński to harcerze i ministranci. Olek i Kamfora też mają za uszami parę ciekawych ułaskawień.

   • Jasne lepiej wszak postawić pomnik na wzór naszych „elit” z Brukseli Marksowi i Engelsowi…

 3. W nazwie Lublin, a lokalizacja to Świdnik. Po co ?

  • Bo Lublin daje się znaleźć na mapie Europy, bo i lotnisko w Świdniku nazywa się Lublin, podobnie w Radomiu nazywa się Warszawa, no i bo nazwy Świdnik nie wymówi nikt na zachód od Odry.

  • Bo jest jeszcze Swidnik (Svidnik) na Słowacji i mógłby się mylić, zwłaszcza ludziom na zachodzie Europy.

  • tak dokładniej to lotnisko znajduje się w granicach gminy Wólka.

 4. Pannattoni tak napędza rozwój regionu,że zabiera najemców z Lublina do Świdnika, a Lublin się aby bezczynnie patrzy jak najwięksi podatnicy uciekają. Aby podatki potrafią na maxa podnosić

 5. HURRRRRA! Nadal jesteśmy montownią dla zachodnich zakładów! CHWALMY PANA! TUSKA! 😀

 6. Zrobimy wszystko by Niemcom żyło się lepiej.

 7. Jak tak wszystko co powstaje w Świdniku będą nazywać Lublinem to niedługo Świdnik wsiąknie do Lublina. Koniec świata.

 8. Oby się nie okazało, ze w Polsce niebawem będą głównie wysypiska śmieci i magazyny Pannattoni oraz mnóstwo dojeżdżających do tych magazynów ciężarówek, generujących smog i ślad węglowy.

Dodaj komentarz

Z kraju