Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sprawdź pogodę na sylwestra. Będzie pogodnie ale chłodno

Nadchodzący sylwester i Nowy Rok upłynie pod znakiem pogodnej aury. Polska będzie pod wpływem mocno rozbudowanego ośrodka wyżowego o nazwie „Christine”.

Centrum tego układu znajdzie się nad północno, północno-wschodnią częścią kontynentu. Z tego powodu w dalszym ciągu do kraju ma napływać suche, arktyczne powietrze znad Rosji. Poniżej publikujemy prognozę na ostatni dzień starego roku i na Nowy Rok.

– Lublin – temperatura w ciągu dnia wyniesie od -2 °C do -6 °C. Na niebie nie ujrzymy także żadnej chmury. W nocy natomiast temperatura spadnie do -8 °C, -10 °C. Noc z 31 na 1 stycznia bezchmurna, lecz możliwe będą słabe porywy wiatru z kierunków wschodnich, północno-wschodnich do 20 km/h. W Nowy Rok temperatura oscylować będzie w przedziale od -5 °C do -6 °C. Nie będzie także padać. Noc z 1 na 2 stycznia powinna być mroźna. Prognozowane są spadki temperatury do -8 °C, – 10 °C. Możliwe będzie umiarkowane zachmurzenie chmurami piętra niskiego.

– Puławy – W tym mieście, w ciągu dnia termometry wskażą od -2 °C do -4 °C. Również tak jak w Lublinie nie wystąpią jakiekolwiek chmury. Noc mroźna z temperaturą w przedziale od -5 °C do -8 °C. Na niebie nie ujrzymy żadnych chmur.
W Nowy Rok temperatura wyniesie od -3 °C do -5 °C. Nie prognozuje się także opadów a także chmur ze względu na dominację silnego ośrodka wyżowego. Noc z 1 na 2 stycznia z temperaturą nawet do -7 °C do -9 °C. Nie można także wykluczyć chmur piętra niskiego.

– Łuków – Temperatura w ciągu dnia wyniesie od -4 °C do -5 °C. Nie będzie także padać, niebo bezchmurne. Noc chłodna ze spadkiem temperatury do -6 °C, -8 °C. W pierwszy dzień stycznia temperatura w ciągu dnia wyniesie od -4 °C do -5 °C. Noc natomiast z wartościami temperatury na poziomie od -7 °C do -8 °C. Nie można także wykluczyć zachmurzenia niskiego.

– Biała Podlaska – W ostatni dzień roku modele numeryczne prognozują wartości temperatury na poziomie od -5 °C do – 6 °C. W nocy natomiast należy liczyć się ze spadkiem temperatury do -7 °C, -10 °C. Nie będzie także padać a także nie ma być chmur. Nowy Rok zapowiada się z temperaturą w przedziale od -5 °C do -7 °C. Prognozowany jest także wzrost zachmurzenia piętra niskiego. W nocy natomiast od -8 °C do -9 °C z zachmurzeniem całkowitym.

– Chełm – We wschodniej części regionu termometry w sylwestra wskażą od -5 °C do -7 °C. Niebo będzie bezchmurne. Noc z 31 na 1 stycznia zapowiada się z temperaturą na poziomie od -8 °C do -11 °C a także nie wystąpi zachmurzenie. 1 stycznia temperatura we wschodniej części regionu wyniesie od -5 °C do -6 °C. Noc ze wzrostem zachmurzenia piętra niskiego, a także wartościami temperatury w przedziale od -8 °C do -10 °C.

– Zamość – 31 grudnia w południowo – wschodniej części regionu prognozuje się najniższe temperatury, w ciągu dnia a także w nocy. W ciągu dnia temperatura wyniesie tam od -5 °C do -8 °C. W nocy natomiast, termometry mogą wskazać nawet -11 °C, -13 °C poniżej zera. W pierwszy dzień nowego miesiąca termometry w Zamościu pokażą od -6 °C do -8 °C. Noc z piątku na sobotę prognozowany jest wzrost zachmurzenia niskiego, ale temperatura i tak spadnie do -10 °C, -12 °C.

2015-12-29 15:23:29
(fot. lublin112.pl, prognoza opracowana przez serwis http://lubelscyfaniburz.pl)

Komentarze wyłączone

Wiadomości z info112