To 16-latek zabił mieszkańca Wojcieszkowa. Może odpowiadać jak dorosły

Śledczy ustalili okoliczności zgonu 32-latka, którego ciało odnaleziono w świąteczną sobotę około godziny 19 przy jednym z domów jednorodzinnych w Wojcieszkowie w powiecie łukowskim. Odpowiedzialność za jego śmierć ponosi 16-latek, który pobił mężczyznę. Drugi z zatrzymanych, odpowie za nieudzielenie pomocy i zacieranie śladów.

We wtorek do Sądu Rejonowego w Łukowie policjanci doprowadzili dwóch zatrzymanych, którzy są podejrzewani o przyczynienie się do śmieci 32-latka z Wojcieszkowa. Pierwszy z nich, 16-latek, odpowie za spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego zgonem. Z kolei jego kompan, 43-letni mieszkaniec Wojcieszkowa, będzie odpowiadał za nieudzielenie pomocy pobitemu, a także za zacieranie śladów przestępstwa i rozpijanie małoletniego. Wobec obu sąd zastosował środki zapobiegawcze, nastolatek trafił do Schroniska dla Nieletnich zaś 43-latek do tymczasowego aresztu.

 

 

Jak ustalili śledczy, wszystko wydarzyło się podczas libacji, która miała miejsce w budynku gospodarczym, gdzie zamieszkiwała ofiara po tym, jak jakiś czas temu spłonął jej dom. Mężczyźni w nocy z 24 na 25 grudnia spożywali wspólnie alkohol. W pewnym momencie 16-latek zaatakował gospodarza zadając mu uderzenia pięściami w głowę. Po tym jak ofiara się przewróciła atakujący również kopał go w głowę. W wyniku tego mężczyzna doznał cięzkich obrażeń ciała, których następstwem była jego śmierć.

Ciało zostało odnalezione następnego dnia przed godzina 19. Policjanci już po wstępnych oględzinach dostrzegli, że ofiara nie zmarła śmiercią naturalną. Na miejsce ściągnięto techników oraz prokuratora. Miejsce zbrodni zostało zabezpieczone a później przez kilka godzin trwało zbieranie pozostawionych śladów. Niedługo później zatrzymano 42-latka z gminy Wojcieszków, który tego dnia biesiadował razem z ofiarą. Następnego dnia rano w ręce policji wpadł 16-latek.

Wczoraj obaj zostali przesłuchani przez prokuratora. Na środę zaś zaplanowano sekcję zwłok ofiary. Prokuratura chce, by 16-latek odpowiadał jak dorosły. Kodeks karny w przypadku ciężkich przestępstw, które skutkują zgonem ofiary, dopuszcza by pełną odpowiedzialność ponosili sprawcy, którzy mają ukończone 15 lat.

(fot, wideo – policja)
2015-12-29 14:23:38

Zobacz również

7 komentarzy

  1. Mamusia i tatus pewno sa bardzo dumni ze swej latorosli… :/

  2. Ktoś tu wcześniej pisał, że ten sam 16-latek spalił mu dom, a teraz razem wódkę pili? 16 lat i już takie „osiągnięcia”, nic tylko pogratulować.

  3. Zwykły patol, jakich pełno wszędzie. Szczęście że nie ucierpiała żadna „normalna” osoba.

  4. Za podpalenie domu nic mu nie zrobili ,to tym bardziej i teraz.

  5. Policja powinna „jakoś” pozwolić mu zbiec a chwilkę później opublikować wizerunek i dane osobowe poszukiwanego. Dzięki takim czynnościom możliwe jest dokonanie obywatelskiej sprawiedliwości aniżeli utrzymywanie degenerata przez 12 lat z pieniędzy zwykłych ludzi.

  6. Młody szczur myślał że jest mocny….zobaczymy jak teraz sobie będzie radził. może i jego będą oklepywać co chwilę

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska