Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024
690 680 960
690 680 960

Spóźnił się na autobus. Kupił koc i chciał przejść pieszo 70 km

Policjanci z Bartoszyc otrzymali informację, że koś idzie w sukience drogą nr 51, bez odblasków i wygląda na to, że potrzebuje pomocy. Jak się okazało, był to student, któremu uciekł autobus.

W nocy z 9 na 10 stycznia policjanci z Bartoszyc przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że drogą krajową nr 51 idzie pieszy bez odblasków. Po chwili dzwoniły kolejne osoby informując, że drogą krajową porusza się pieszy w sukience i wygląda jakby potrzebował pomocy.

Na miejscu interweniowali policjanci. Jak się okazało, mężczyzna wyruszył z Bartoszyc pieszo, ponieważ uciekł mu autobus. 20-latek zdążył już przejść około 10 kilometrów.

Zmarznięty mężczyzna opowiedział funkcjonariuszom co się stało. Powiedział, ze jest studentem i mieszka w Olsztynie. Wraca do domu pieszo, bo był u dziewczyny i spóźnił się na ostatni autobus. Było mu zimno, więc po drodze zaszedł do marketu i kupił sobie koc, którym się owinął. Do pokonania miał około 70 kilometrów.

20-latek miał spory kawałek do domu, więc policjanci zabrali mężczyznę i zawieźli go do matki mieszkającej na terenie gminy Sępopol.

Policjanci pouczyli mężczyznę za wykroczenie nieużywania elementów odblaskowych. Mężczyzna zobowiązał się do noszenia ich w przyszłości.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

Autor: redakcja

26 komentarzy

 1. Janusz mąż grażyny

  No no niech mówi kto co chce ale dla mnie bohater w zimie i nocą tyle kilometrów, kto w dzisiejszych czasach na coś takiego by się odważył. Sam za czasów komuny kilka razy pokonałem duże odleglości zimą i w nocy również. A swoją drogą złapanie,, stopa” dzisiaj graniczy z cudem .

 2. No i co,że student prawa.Ma swoje wizje.

 3. Chciał tylko zwrócić uwagę na siebie nic więcej wiedział ze go zawiną bzdury nic więcej

 4. Obraz społeczeństwa WSTYD i nic więcej.Dzwonili,a może sie tak zatrzymać i zapytać czy wszystko ok?Paranoja w tym kraju na całego.Jakby pieniądze fruwały dookoła to by się pozabijali stając i szukając na czworaka.Ludzie, co z Wami?Już żadnych odruchów ludzkich nie macie?

 5. Pewnie liczył ,że złapie ”okazję” ale teraz ludzie zamiast zatrzymać się zimą podczas mrozu i podwieźć wolą na policję dzwonić….

  • wziąłbyś ducha w kocu ? jakbt po ludzku(studencku )wziął bananówkę albi inny karton i napisał dokad chce jechac to i podwózka by się znalazła. Jak dla mnie czubek, są telefony, koledzy.

  • Dokładnie… lepiej minąć i na psiary zadzwonić, ehhh dokąd to wszystko zmierza …???

 6. To był student czy koś w końcu?

 7. Bogaty student. Stać go było na koc.

 8. Niby sie zasiedział u dziołchy a mogl zostac do rana i poczekac na nastepnego busa. prze gosc. Chyba dziolcha go wygonila hehe

 9. „Przebyłem kawał drogi nie mając wozu”