690 680 960

Obywatel Ukrainy ukradł dwa auta. Jeden z pojazdów ukryty był w kompleksie leśnym pod Przemyślem (wideo)

Policjanci z Lublina zatrzymali obywatela Ukrainy, który ukradł z parkingu na Czechowie dwa auta osobowe. Wartość utraconych pojazdów oszacowano na 160 tys. złotych.

We wrześniu i październiku 2018 roku z jednego z parkingów na Czechowie zostały skradzione dwa pojazdy osobowe marki Honda. Wartość utraconych aut poszkodowani oszacowali na 160 tys. złotych.

Mundurowi z Lublina jeden z pojazdów odnaleźli w kompleksie leśnym w pobliżu Przemyśla. Auto wróciło już do właściciela.

Policjanci ustalili, że za kradzieżami stoi 28-letni obywatel Ukrainy, ukrywający się we Lwowie. W nocy z czwartku na piątek dzięki informacji przekazanej przez lubelskich policjantów funkcjonariusze straży granicznej na przejściu granicznym w Medyce zatrzymali 28-latka. Mężczyzna wpadł, kiedy chciał pieszo dostać się na terytorium naszego kraju. Został przekazany policjantom i trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży. Dzisiaj trafi przed oblicze sądu z wnioskiem Policji i Prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. wideo Policja Lublin)

14 komentarzy

 1. Zaraz fala hejtu na Ukraińców, co kradną samochody w Polsce. Bo nie pamięta Polak, jak kilkanaście lat temu Polacy Niemców zmuszali do chodzenia pieszo 🙂

  • stop masowej migracji

   Masz rację, mamy swoich bandytów. Nie potrzeba nam importu.

  • Szanowny Panie Andrzeju, a gdzie Ukraińcy byli przez ten czas? W zawieszeniu? Obecnie często mówi się w porównaniach Polski do Ukrainy, że my 25 lat temu byliśmy na tej samej lub podobnej pozycji co oni. To w takim razie co Ukraińcy robili przez te lata? Ukraina w 1991 roku miała zdecydowanie lepszą sytuację niż Polska.

 2. Krótko trwałe użycie auta i wyrok w zawiasach . Takie są realia w wyrokach sądów . Kiedyś niemiec szukał auta w Polsce , a teraz my będziemy szukać aut an ukrainie .

 3. macie swoich pilnie uczących się studentów na wizach….

  • Dokładnie, pewnie od lat się uczciwą pracą nie skalał ( niezależnie od narodowości bo nasi też potrafią )

 4. Odstrzelić sfolocz ukraińska

 5. Jeżeli został zatrzymany na przejściu granicznym to musiał już kiedyś narozrabiać w Polsce – pewnie mieli jego odciski z poprzednich kradzieży. Pewnie leciał z buta po kolejną Honda ! Właściciele Hond w Lublinie możecie spać spokojnie, chyba że chłopaki z Wawa przyjadą po Wasz dobytek .

 6. Ach ci wspaniali ukraińcy… Same z nimi problemy. Za mało kasy dostają od Polaków to kradną, napadają i przywożą przeróżne choroby do PL…

 7. W wagony bydlece zaldowac i wywiezc do tego ich pseudo kraju

 8. Pewnie że kopa zasadzić z dożywotnim zakazem wjazdu na teren unii europejskiej. Ale też zapomniał wół jak cielęciem był, nie tak dawno jeszcze w Niemczech mówili ” jedź do polski bo twój samochód już tam jest” .

 9. DOJE.AĆ SZOSZONOWI

 10. A jakie zdanie mają o nas za granicą policzki.???

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…