690 680 960

Spółdzielnia z Józefowa na Roztoczu otworzyła wypożyczalnię rowerów

Spółdzielnia Socjalna „Józefowskie Centrum Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej” wychodząc naprzeciw potrzebom turystów, otworzyła wypożyczalnię rowerów. Jest ona jedyna w tym rejonie Roztocza.

Na Roztoczu robi się coraz bardziej zielono, oznaki wiosny są widoczne praktycznie wszędzie. I choć są jeszcze miejsca, gdzie można napotkać pozostałości pokrywy śnieżnej, to przyroda już dawno obudziła się do życia. Region ten odwiedza także coraz więcej turystów, którzy spacerują po okolicy korzystając z coraz cieplejszych dni. Jednak najlepiej poruszać się tutaj na rowerach, liczne szlaki pozwalają dotrzeć do ciekawych turystycznie miejsc jak i leśnych ostępów.

Właśnie z myślą o turystach, w Józefowie powstała pierwsza w gminie profesjonalna wypożyczalnia rowerów. Założyła ją Spółdzielnia Socjalna „Józefowskie Centrum Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej”. Spółdzielnia, która powstała by aktywizować osoby niepełnosprawne, kupiła w sumie 40 jednośladów, a pieniądze na ten cel pozyskała ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Turyści mogą wybierać pośród 3 rodzajów rowerów trekingowych i miejskich, dostępne są także kaski, foteliki dziecięce i bidony.

Wypożyczenie roweru kosztuje 5 złotych za godzinę, 25 – za dzień, albo 35 złotych za całą dobę. Dla grup zorganizowanych i osób, które chcą korzystać z jednośladów przez kilka dni są przewidziane zniżki. Co więcej, wypożyczenie dodatkowych elementów, czyli kasku, bidonu, kamizelki odblaskowej, koszyka i mapy jest całkowicie bezpłatne. Oprócz wypożyczalni rowerów spółdzielnia oferuje także serwis dla rowerzystów. Przegląd jednośladu nic nie kosztuje. Z kolei koszty ewentualnej naprawy są ustalane indywidualnie. W razie awarii roweru na trasie na miejsce przyjadą pracownicy i udzielą niezbędnej pomocy.

WIOSNA NA ROZTOCZU

(fot. tytułowe – JCRZiS, galeria – lublin112)
2015-04-09 19:51:30

Jeden komentarz

  1. Powodzenia. To się dziś chwali. Nie siedzieć z założonymi rekami i czekać na zbawienie, a branie losu w swe ręce.

Kursy walut

  • USD 4.3354zł 0.21%
  • GBP 5.369zł 0.8%
  • EUR 4.7239zł 0.34%
  • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas