Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Spał za kierownicą BMW, miał 2 promile alkoholu. Po przebudzeniu, rzucił się na policjanta z pięściami

Policjanci z Łęcznej zatrzymali kierowcę BMW, który utknął pojazdem na poboczu drogi. Mężczyzna spał za kierownicą pojazdu, miał w organizmie 2 promile alkoholu.

W minioną niedzielę w miejscowości Łańcuchów w powiecie łęczyńskim interweniowali policjanci po zgłoszeniu, z którego wynikało, że na poboczu drogi stoi pojazd z włączony silnikiem i światłami. Jak się na miejscu okazało, za kierownicą spał młody mężczyzna. Mundurowi postanowili go obudzić.

Kiedy mężczyzna przerwał swój sen, wyszedł z auta i zaczął się agresywnie zachowywać. Szarpał policjantów za mundur, popychał i rzucił się na nich z pięściami wykrzykując nieprzyzwoite słowa. Po chwili został obezwładniony.

Jak się okazało 20-letni mieszkaniec gminy Puchaczów był pijany, badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu. Mężczyzna w takim stanie podróżował ze swoją 19–letnia znajomą. Kiedy zjechał z drogi i utknął na poboczu, młoda kobieta wysiadła z auta i poszła na pobliską stację paliw.

Zatrzymany młodzieniec został przewieziony do policyjnego aresztu. Wkrótce zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)

13 komentarzy

  1. Wieśniak w gumofilcach z ostrogami (!)

    Zgodnie z obowiązującym prawem groziłaby mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, ale jak powszechnie wiadomo, jak ktoś ma tzw. plecy, albo sporo kasy to z tym „grozi mu” może być różnie.

  2. Ale co „poszła się”?

  3. Był tak pijany, że wydawało mu się, że jedzie rowerem, więc może wszystko.

  4. wiesniaki w amoku

  5. skoro to się działo pod Łęczną, to czemu przy artykule „Lublin”?

  6. Jechał. Utknął. Wziął coś na sen. Zasnął. Śniło mu się coś fajnego, a tu nagle… Nie popieram, ale rozumiem?

  7. 20-letni Brajanek wiraha w BMW z rejestracją LLE, z 19-letnią Dżesiką oboje spod Wygwizdowa – to nie wróżyło dobrze.

  8. Ale jak go mogli zatrzymać skoro spał za kierownicą ???

Z kraju