Jacek Bury zmienia barwy polityczne. Opuszcza Koalicję Obywatelską, przechodzi do Polski 2050

Ma dość trwania i siedzenia na stołku parlamentarzysty, co nie przynosi żadnego skutku, dlatego postanowił opuścić szeregi Koalicji Obywatelskiej. W ramach ścisłej współpracy dołączył do Polski 2050 Szymona Hołowni.

W poniedziałek lubelski senator Jacek Bury ogłosił oficjalnie, że opuszcza szeregi Koalicji Obywatelskiej na rzecz ruchu Szymona Hołowni Polska 2050. Jak wyjaśnił, postanowił wyjść z wyniszczającego sporu między dwiema siłami politycznymi stawiając na jakość, która różni oba kluby. Dodał też, że wraz z Szymonem Hołownią zamierza podejmować konstruktywną pracę w kierunku poprawiania Polski nie bojąc się podejmowania trudnych tematów i wyzwań, przez co wspólnie będą dążyć do poprawy jakości życia politycznego.

– Wierzę, że możemy żyć w lepszym kraju. Wierzę, że to zrobimy. Trzeba tylko z sobą współpracować oraz podejmować odważne i mądre decyzje. Jeśli zamkniemy się na innych i skupimy na swoich wewnętrznych sporach, niczego nie osiągniemy. Zaczniemy popełniać błędy i zgasimy światło nadziei naszych wyborców – że możemy odsunąć PiS od władzy – wyjaśnia Jacek Bury.

Dzisiaj w tej sprawie senator złożył już stosowne oświadczenia i pisma do władz klubu. Wyjaśnił także, iż dołączam do Polski 2050 w ramach ścisłej współpracy, dzięki czemu ta uzyska sprawczość w Senacie. Dodał jednocześnie, że ma nadzieję na owocną współpracę, która będzie służyła Polsce i wszystkim obywatelom, co ma zostać osiągnięte poprzez zbieżne wartości i zasady, którymi zarówno on, jak też Szymon Hołownia, kierują się w polityce.

– Mam nadzieję, że senator Bury dołączy w niedługim czasie do naszej reprezentacji parlamentarnej, która wiem, że niebawem przybierze postać klubu parlamentarnego. Bycie w opozycji, to nie jest ciepła opozycyjna posada, to nie jest umówienie się na cztery lata krytykowania rządu, żeby później odnowić do tego mandat. Bycie opozycją wobec rządu, to walka, to nieustanny bój o to, żeby zyskać odpowiedzialność za los obywateli, za sprawy Rzeczpospolitej. Liczę na to, że z Jackiem Burym będzie nam w tej drodze łatwiej – tłumaczył Szymon Hołownia.

Jacek Bury zapewnił, że cały czas najważniejsze pozostaną dla niego demokracja, praworządność a także uczciwe i dobre rozwiązania dla Polski. Z kolei dzięki współpracy z ruchem Polska 2050 będzie miał możliwość wprowadzania zmian, zamiast trwać i siedzieć na stołku parlamentarzysty, jak to ma miejsce obecnie.

(fot. archiwum/Jacek Bury)

Zobacz również

44 komentarze

 1. Człowiek chorągiewka

  Jak szczur ucieka z tonącego statku.

 2. dziad dziad i jeszcze raz dziad tęczowa pała a jak na topie będzie co innego to też będzie głosować i za tym będzie byle poparcie mieć P oje..ba.ni.. ec z PO

 3. Zuch! Jak gość z rmf-u go przycisnął w wywiadzie to wyszło że nie zna nawet „hołowniowej” podstawy programowej.

 4. Jeden i drugi

 5. bura s. ka wieje z POdkulonym ogonem

 6. Niech lepiej zrobi porządek w tym swoim przybytku dobroci na melgiewskiej bo te jego szczury które tam pracują zachowują się jak by byli właścicielami. Trzeba czekać kilka godzin na rozładunek ciężarówki.

  Bury i ta jego firma to dziadostwo na cały kraj .

 7. Precz z tym szczurem

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!