Od soboty sporo zmian w lubelskiej komunikacji miejskiej. Więcej kursów nad zalew i do Świdnika

Łatwiej będzie można dojechać nad Zalew Zemborzycki, do Jastkowa i Zemborzyc a także do Świdnika. Dwie linie wrócą na swoje trasy, kolejne zaś wyjadą w innych godzinach. Tak w skrócie przedstawiają się zmiany, jakie zaczną obowiązywać od soboty.

Od najbliższej soboty Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wprowadza zmiany w kursowaniu niektórych linii autobusowych i trolejbusowych. Związane są one m.in. ze zwiększoną liczbą pasażerów chcących dojechać nad Zalew Zemborzycki. Dlatego też przez cały tydzień wybrane kursy linii nr 37 zostaną skierowane do pętli w lesie Dąbrowa. Z kolei w soboty, niedziele i dni świąteczne na liniach nr 8, 15, 37 i 40 będą kursowały autobusy przegubowe.

Ze względu na przywrócenie przejazdu dla pojazdów komunikacji miejskiej przez ul. Rataja, w rejonie budowanego wiaduktu w ciągu ul. Grygowej, linie nr 7 i 50 nie będą już kursowały objazdami i wrócą na swoje podstawowe trasy. Tak jak dawniej będą one jeździły przez ul. Chemiczną, Rataja i Grygowej.

Powody do zadowolenia powinni mieć mieszkańcy Świdnika oraz Zemborzyc. W dni powszednie do Świdnika wydłużone zostaną cztery kursy linii nr 55. Z os. Choiny autobusy wyjadą o godzinie: 10:19, 13:24, 19:05 i 21:32, zaś w ze Świdnika do Lublina wyruszą o 11:28, 13:30, 14:47 i 20:44. W niedzielę i dni świąteczne wszystkie autobusy linii nr 78 będą dojeżdżały do Zemborzyc Podleśnych. Dodatkowo z Zemborzyc uruchomione będą trzy nowe kursy o godz.: 10:04, 12:38 i 17:08.

Zmiany czekają też pasażerów na liniach nr 20. Kursy kończące się w Jastkowie przy stacji paliw będą wydłużone do przystanku Jastków – biblioteka. W soboty kurs o godz. 5:07, a w niedzielę i dzień świąteczny kurs o godz. 4:57 z przystanku Herberta 04, również zostaną wydłużone do przystanku Jastków biblioteka. Kursy powrotny zaplanowano na godz. 6:03 w soboty i 5:53 w niedziele. Skrócony z kolei zostanie weekendowy kurs o godz. 4:48 z przystanku MPWiK 02 do przystanku Dębówka.

Dodatkowe kursy pojawią się także na liniach nr 22 i 45. Z kolei na liniach nr 21, 22, 45, 47, 74 i 160 zmienią się godziny odjazdów niektórych kursów.

(fot. lublin112)
2018-04-25 16:26:14

Zobacz również

4 komentarze

  1. Po co dawać autobusy przegubowe w weekendy jak na tygodniu ciężko jest wsiąść do tych autobusow to nie lepiej było je dać od pobieponiedz do piątku?

  2. Dajcie na felin bezpośredni z widoku.. A nie ludzie się przesiadaja z polibudy czy zana.. tyle osob jezdzi tam do pracy.

  3. Po co się ograniczać? Mieszkańcy os. Widok zasługują na więcej, ba – najwięcej! Linia 13, 37, 38, 42, 45, 152, 160 będzie kończyć trasę na os. Widok. Mieszkańcy tego osiedla dostaną także następujące linie: 10 (… Głęboka – Filaretów – os. Widok – Filaretów – Głęboka …), 14 (… Zana – Filaretów – os. Widok – Filaretów – Zana …), 57 (… Armii Krajowej – Jana Pawła II – os. Widok – Jana Pawła II – Orkana …), 153 i 159 (… Głęboka – Filaretów – Os. Widok – Filaretów – Głęboka …), 154 (… Filaretów – Os. Widok – Zana …) Mieszkańcy zasługują na jeszcze więcej! Dlaczego nie dać im dogodnego dojazdu do Świdnika? Linia 55 z przyjemnością zagości na os. Widok! (… Al. Racławickie – Sowińskiego – Filaretów – Os. Widok – Filaretów – Sowińskiego – Al. Racławickie …) Dodatkowo, wszystkie autobusy nocne (N1 / N2 / N3) będą jeździły na os. Widok oraz kończyły tam trasę! Wszystko dla dobra mieszkańców (jednego osiedla!) – My nie damy rady? My zawsze damy radę!

  4. Ja jestem za tym by poprowadzić trasę z Świdnika do Zemborzyc ale również włączyć przystanek Zemborzycka zespół szkół.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla Pana Zdzisława z Lubelszczyzny
Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!