Wtorek, 23 lipca 202423/07/2024
690 680 960
690 680 960

Śnieżyca w regionie. Drogi są białe, coraz gorsze warunki do jazdy

Intensywne opady śniegu sprawiły, że warunki do jazdy pogarszają się z godziny na godzinę. Na szczęście na razie nie zanotowano wypadków, doszło jednak do kilku niegroźnych kolizji.

Opady śniegu, jakie od kilku godzin występują nad naszym regionem sprawiły, że na większości dróg zalega warstwa zajeżdżonego białego puchu. Opady momentami są bardzo intensywne co sprawia, że pomimo pracującego na trasach sprzętu do odśnieżania, efekty są niezauważalne. Wieczorem na drogach krajowych pracowało ponad 20 pługosolarek. Dużo ciężkiego sprzętu skierowano na obwodnicę Lublina. Jak zapewniają drogowcy, będą tu pracować aż do ostatniej śnieżynki na jezdni.

– Kiedy wszyscy śpią, my pracujemy, żeby zminimalizować skutki opadów śniegu. Szanujmy pomarańczowe auta. Nie wyprzedzajmy solarek i dajmy im spokojnie posprzątać. A obiecujemy że droga będzie zawsze dostępna. Przed nami długa noc i długi dzień – wyjaśniał nam jeden z pracowników.

Trudniejsze warunki występują na drogach wojewódzkich i powiatowych. Biało jest również na ulicach Lublina. Jednak na szczęście kierowcy nie przesadzają z prędkością dzięki czemu, w Lublinie i okolicach nie zanotowano żadnych groźniejszych zdarzeń drogowych. Miało miejsce kilka kolizji m.in. na ul. Krochmalnej, gdzie samochód uderzył w znak czy też na ul. Dobrzańskiego. W tym przypadku auto uderzyło w słup latarni.

Część kierowców, korzystając z zasypanych śniegiem placów, postanowiła podszkolić swoje umiejętności. Parking przed Areną Lublin opanowali miłośnicy driftu. Kilkukrotnie musiała tam interweniować policja.

W naszym regionie atak zimy nie wyrządził większych szkód. O wiele gorsza jest sytuacja w innych częściach kraju. Jak informuje Marek Kubiak z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, na terenie kraju bez dostaw prądu pozostaje 54,3 tys. odbiorców, najwięcej w woj. wielkopolskim – 24,5 tys., zachodniopomorskim – 9,5 tys. i łódzkim – 8,5 tys. Do godz. 20.00 odnotowano 220 interwencji z powodu wiatru oraz 96 interwencji z powodu opadów śniegu.

Trudne warunki atmosferyczne powodują opóźnienia, przekierowania i odwołania rejsów z większości lotnisk na terenie kraju. Utrudnienia odnotowano na lotniskach w Warszawie, Modlinie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Szczecinie. Na lubelskim lotnisku samolot z Londyn Stansted wylądował bez większych problemów. Występują też znaczne utrudnienia na drogach w zachodniej części kraju.

(fot. lublin112, wideo – nadesłane)
2018-01-18 23:29:15

41 komentarzy

 1. Płaczo że ludzie próbują pobawić czy poduczyć sie w jeździe na śniegu na parkingu a tor gdzie za 20 30 dzyszki można było na tygodniu wieczorem jak były fajne warunki do latania bokiem zamkneli. Na torze nikt żadnej latarni czy kraweżnika nie zepsuł a tak teraz aby policje wzywają bo ktoś sę bączki kreci pod tesco arena czy agata meble. Pozdrawiam wszystkich drifterów a hejtuje tych którzy odbieraja ludziom miejsca do poduczenia swoich umiejetności.

 2. Bimmer nie blokuj nałęczowskiej z tym tylnym napędem Dziadu

 3. Ja w zimie uwielbiam uprawiać sex z żoną w samochodzie

  • mr.who======== przeciesz mówiłeś mi że tobie nie pomaga nawet rozpalenie ogniska między stopami a żona chodzi po sąsiadach to w końcu gdzie ta prawda muszę z żoną porozmawiać☻

  • Czytając Twoje komentarze i podejście do kobiet wątpię, że masz żonę 😉

 4. 5 cm śniegu, zakaz handlu w niedzielę jak żyć

 5. Na drodze 808 pomiędzy Kockiem a Łukowem zalega dużo przymarźniętego błota pośniegowego.

 6. Z żoną… koniec świata . Jak żyć ?

 7. mi korbki od szyb zamarzły

 8. Idioty na rowerze też nie zabrakło…

Z kraju

Sport