Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Smorawińskiego, Hallera, Brzegowa: Wakacyjne remonty ulic w Świdniku

Wraz z sezonem wakacyjnym rozpoczęły się remonty kilku świdnickich ulic. Na pierwszy ogień poszła ul. Smorawińskiego.

Wzdłuż ul. Smorawińskiego, prowadzącej do spółdzielni mieszkaniowej został przeprowadzony remont chodników wraz z wymianą krawężników i zamontowaniem słupków oddzielających pieszych od pasa ruchu. Wyeksploatowana nawierzchnia drogi została sfrezowana i pokryta asfaltem.

Nowego kształtu nabiera również leżąca we wschodniej części miasta ul. Hallera, będąca jedynym dojazdem do komendy Straży Miejskiej i przedszkola nr 5. W planie remontu ulicy znajduje się wymiana zniszczonego asfaltu na kostkę brukową i remont przyległych parkingów wraz z wymianą obrzeży. Odnowione zostaną także chodniki i zjazdy. Prace powinny zostać zakończone we wrześniu.

Z ulgą odetchnąć mogą mieszkańcy Brzegowej, którą niedawno miasto przejęło od powiatu świdnickiego. W tym tygodniu firma Transportowe i Roboty Ziemne – Ryszard Kozak zakończyła budowę nawierzchni asfaltowej.

– Mieszkańcy ul. Brzegowej od lat borykali się z trudnym dojazdem do swoich posesji. Niedawno został uregulowany stan prawny i miasto stało się właścicielem drogi, co pozwoliło nam rozpocząć budowę. Cieszę się, że mieszkańcy osiedla w końcu zyskali komfortowy dojazd do swoich domów – mówi burmistrz Waldemar Jakson.

Przypomnijmy, że już wcześniej władze miasta zadbały o budowę przystanku, na którym zatrzymuje się autobus nr 70 linii MPK i montaż oświetlenia na całej długości ulicy.

(fot. nadesłane)
2018-07-27 22:20:20

2 komentarze

  1. Połowa Hamburga nie ma ciepłej wody- DO ŚRODY. Dlaczego o tym się nie pisze? Co można kupić dobrego w Świdniku?- bilet do Lublina

    • Ciepłą wodę odkręcamy lewym pokrętłem. A co do biletu do Lublina, odnoszę wrażenie, ze niektórym nie tylko ciepła woda nie jest potrzebna. Polacy się nie myją i nie zmieniają przepoconych ubrań.

Z kraju